Кримських татар позбавили батьківщини у 44-му, і лише після розвалу Радянського Союзу вони змогли знову повернутись на свою землю. Аби подолати наслідки геноциду створили Меджліс – представницький орган кримлів. Він існував паралельно з кримським парламентом. Той був автономним, але водночас представляв і українську владу на півострові.
Саме під його стіни 26 лютого 2014-го прийшли 12 тисяч кримських татар, бо під тиском окупантів, які вже шість днів панували на півострові, тут зібралась позачергова сесія Ради Криму аби вирішити його долю.
Поряд зібрались поплічники окупантів. Далі були сутички, зниклі, загиблі. Парламент під тиском озброєних людей здався і призначив референдум.
За 4 дні після нього Верховна рада України визнала Меджліс вищим виконавчим органом кримсько-татарського народу. І коли сліди української влади на півострові фактично зникли над будівлею кримського парламенту підняли прапор України. Це було два роки тому – 19 квітня.
Проте і цього замало: 5 липня, так званий, прокурор Наталя Поклонська зачитала голові Меджлісу Рефату Чубарову заборону на в'їзд до Криму.
А 13 квітня цього року Поклонська призупинила діяльність Меджлісу. 18-го квітня Росія визнала його екстремістським.
Чубаров певен, що якщо захід не зупинить Путіна, то він не обмежиться лише Кримом і Україною.
У нас немає питань до Путіна. Він поводить себе настільки нахабно, як йому дозволяє міжнародна спільнот. Режим Путіна окупувавши Крим зробив ще один крок до скорочення ментальної дистанції між ним і режимом Гітлера,
– вважає Чубаров.