22 сторінки рукописів з нелегальними витратами регіоналів оприлюднили народний депутат Сергій Лещенко і головний редактор інтернет-видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва-Боровик. Документи отримали від екс-заступника голови СБУ Віктора Трепака. Це, фактично, розписки депутатів про отримання величезних сум. Найбільше грошей перепало комуністам і "Нашій Україні".
"Найбільш кричуще — це, фактично, хабарі членам та підрозділам ЦВК. Які вимірялися мільйонами доларів. Це гроші на політику, гроші на хабарі. Народним депутатам з інших фракцій. Це гроші на голосування депутатами інших фракцій", — розповів нардеп від фракція "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко.
Вели чорну бухгалтерію регіоналів, каже Лещенко, екс-голова бюджетного комітету Євген Геллер та колишній депутат від Партії регіонів Віталій Калюжний. У документах 6 грудня 2012 року Калюжний розписався за отримання 2,2 мільйонів доларів для Центральної виборчої комісії. Відзначилася у цих самих списках і екс-міністр юстиції Олена Лукаш. Майже 6,5 мільйонів доларів регіонали віддали за замовні сюжети на телеканалах "Інтер" та "ICTV". Та це лише маленька частина тих документів, які колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак передав до НАБУ. Мова йде, зокрема, про незаконні витрати двох мільярдів доларів.
Читайте також: "Чорна каса" регіоналів: зрозуміло про те, що сталося і які матиме наслідки
Екс-регіонали, а сьогодні представники "Опозиційного блоку", вирішили піддати сумніву правдивість цих паперів.
"Коли таку інформацію озвучує посадова особа, а особливо заступник голови СБУ — це одне. Коли це озвучує людина, яка вже там не працює — тепер витягнули якісь "антикварні речі" — це абсолютно інша справа. Але те, що це є механізм для того, щоб когось очорнити, посіяти якусь тінь на когось — це однозначно. Треба бути круглим ідіотом, щоби вести зошит, у якому хтось буде писати, що я комусь дав гроші. Той взяв, а той не взяв", — розповів народний депутат від "Опозиційного блоку" Ігор Шурма.
Головного "радикала" Олега Ляшка у цих списках немає. Втім, про всяк випадок, якщо його прізвище таки з'явиться в тих паперах, нардеп уже приготував заяву — про дискредитацію.
"У нас є інформація, що і проти нас готується сфальшований компромат з метою дискредитації нашої політичної сили. За нашу позицію. За те, що ми вимагаємо розслідувати корупцію влади", — наголосив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко переконаний: папери партії Януковича справжні.
Ті, хто видавав ці гроші, і ті, що отримував, будуть заявляти, що вони до цього не мають відношення, що це фейк. З точки зору кримінального процесу доказати, що хтось кілька років тому видавав великих суми, без щиросердного зізнання — нереально,
— розповів нардеп Антон Геращенко.
Тим часом голова Закарпатської ОДА заявив: екс-президент Віктор Ющенко продав владу Януковичу за майже мільярд доларів. Москаль каже: у фінансових аферах брала участь і дружина гаранта Катерина. Мовляв, її благодійний проект "Лікарні майбутнього" був фейковим.
"У фонд добровільно-примусово платили всі олігархи — по 10, 50, 100 мільйонів гривень. А прості громадяни, що наївно повірили в цю аферу, вносили добровільні пожертви хто скільки міг. У результаті гроші з фонду вкрали, ніякої лікарні ніхто не збирався будувати і не збудував. Це відверта корупція і зловживання владою з метою особистого збагачення, за які так ніхто й не притягнутий до відповідальності", — зазначив Геннадій Москаль.
А ще під роздачу Москаля потрапили екс-керівники адміністрація Ющенка — Віра Ульянченко та Віктор Балога. Мовляв вони теж причетні до махінацій. Відповідь від останнього не забарилась.
"Я вже направив звернення в НАБУ і наполягаю розпочати розслідування за фактом заяви голови Закарпатської ОДА", — розповів нардеп Віктор Балога.
Читайте також: Експерт розповів про сценарії появи списків "чорної каси" Партії регіонів
А напередодні Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у списках "чорної бухгалтерії" є й гучні прізвища чинних депутатів. Утім, жодних подробиць поки не розкриває.