Ми вирішили розібратися, що про це пишуть іноземні ЗМІ і зрозуміти, що втратила або виграла від цього наша країна.

Для початку варто зауважити, що преса уважно слідкувала як за першим, так і за другим туром виборів у Франції. Оцінки були самими різними — хтось казав, що це впевнена перемога "Національного Фронту", а хтось навпаки — назвав такий результат поразкою, яка нічого не змінить в загальній політичній країні Франції.

Для України ця тема цікава виключно з наступної точки зору — не секрет, що Марін Ле Пен вже давно і вголос називають "подружкою Путіна". І власне від того, який вплив вона матиме у власній країні, залежатиме і підтримка Францією України, і те, яка позиція загалом буде у Франції щодо російсько-українського конфлікту. То ж як насправді виглядає ситуація у Франції?

Аби перейти на оригінал статті — натисніть на зображення:

Одне з провідних французьких видань Le Figaro пише, що місцеві вибори є показником того, що варто очікувати на президентських виборах 2017 року. Також вони наголошують, що суспільство зараз занадто розділилося і сформувати одну, більш-менш популярну точку зору на ряд ключових питань, майже неможливо. Переважно через це результати другого туру виявилися настільки несподіваними.

Якщо розглянути загальну картину, підсумки регіональних виборів говорять про максимальну поляризацію політичних поглядів. Перший тур показав, що французи, які пішли на виборчі дільниці, належать до одного з трьох блоків. Національний Фронт, у свою чергу виявився єдиною партією, якій вдалося залучити під свої знамена практично третину виборців. У другому турі він навіть побив власний рекорд, отримавши 6,6 мільйона голосів проти 6,4 мільйона в 2012 році. Проте у перспективі президентських виборів ці цифри грають на руку прихильникам об'єднання лівих і правих у першому турі проти Нацфронту,
— пишуть журналісти.

Le Huffington Post, в свою чергу, робить акцент на тому, що зовсім різні політичні сили вже у другому турі змогли об’єднатися і разом запобігти загрозі перемоги Нацфронту. Вони також наголошують, що не варто вважати цю перемогу остаточною і думати, що така одноразова командна гра забезпечить поразку лідера Нацфронту на президентських виборах.

І хоча зараз можна заспокоювати себе думкою про те, що поріг в 50% НацФронту не подолати, і що Марін Ле Пен навряд чи світить перемога на президентських виборах, давайте краще повернемося трохи в минуле. Хіба всього кілька років тому хтось міг би уявити собі перемогу цієї партії в першому турі виборів у шести регіонах і як ніколи близьку перемогу у другому турі в трьох з них? Хіба можна було уявити собі, що запобігти цьому вдасться тільки за допомогою різношерстої коаліції всіх тих, кого подібна перспектива лякає?
— нагадують вони.

А от американське видання Bloomberg намагалося пояснити, чим викликана така популярність ультраправої партії Марін Ле Пен. Журналіст пише, що, незважаючи на поширену точку зору, такі успіхи НацФронту не пов’язані з терактами у Парижі, які відбулися місяць тому. Натомість він називає ключовим фактором економічні питання. У виданні кажуть про те, що голосування за партію Марін Ле Пен — це так зване "протестне голосування". Тобто ті громадяни Франції, яких не влаштовує нинішня економічна ситуація у Франції, віддають свій голос НацФронту. Проте не варто вважати це серйозною заявкою на перемогу у президентських виборах.

Жоден інший вибір не викличе такого шуму, як голос за Марін Ле Пен, і ніякий інший бюлетень не скаже більш ясно тим, хто нами керує, або тим, хто збирається зайняти їх місце: захистіть нас, або ми попросимо інших зробити це,
— пишуть у виданні.

Таким чином, можна зробити висновок, що ультраправа "подружка Путіна" просто потрапила у сприятливий час у сприятливі обставини і за розумної політики нинішньої французької влади вона не матиме шансів на щось більше. А отже, Україна не має серйозних причин для хвилювання — найближчим часом Франція, яка є ключовою країною у питаннях Мінських домовленостей, не змінить своєї зовнішньої політики щодо України. Проте все одно варто бути обережними і намагатися зараз використати всі можливі шанси, які надає дружба із Францією, бо там ситуація все ж нестабільна і в разі суттєвих змін ми не зможемо розраховувати на їхню підтримку у боротьбі з Росією.