В жовтні 2015 року розпорядженням прем’єр-міністра РФ Дмитра Мєдвєдєва понад 220 найвизначніших об’єктів культурно-історичної спадщини Криму отримали статус федерального значення. Тобто де-факто країна-окупант присвоїла їх собі

У списку Ханський та Воронцовський палаци, Ластівчине гніздо, Генуезька фортеця, десятки музеїв та сотні інших споруд. От тільки відповідати за те, що привласнили, схоже не в інтересах Російської Федерації. Влада особливо не переймається станом пам’яток. В той час кандидати у список UNESCO перебувають у занепаді

Один з — Ханський палац у Бахчисараї. Єдиний у світі зразок кримко-татарської палацової архітектури. Тріщини на стінах, дірки на стелях та плями — це те, що побачить турист, заплативши 300 рублів за екскурсію.

Та значно більше в розрусі Велика ханська мечеть. За останній рік дах повністю просів і може впасти в будь-який момент. Усе, на що спромоглися чиновники — поставити загорожу та заборонити вхід на другий поверх.

Читайте також: Росія скоро перестане давати гроші Криму, — російський експерт

Українській стороні важливо добиватися включення Ханського палацу та інших об’єктів до списку світової спадщини UNESCO, вважає експерт Сергій Кот. Це може дозволити міжнародній моніторинговій місії працювати в Криму та слідкувати за станом палацу.

Більше про те, в якому стані перебувають пам’ятки архітектури та культури в Криму дивіться у сюжеті.

Повний випуск програми "Крим.Реалії" дивіться за посиланням.