Про це 24 Каналу сказав лейтенант батальйону "Свобода" Національної гвардії України Володимир Назаренко. Він закликав не недооцінювати ворога.

Читайте також США готові зробити це, – у Пентагоні розповіли, як допоможуть Україні з літаками F-16

Не треба применшувати героїзм українських бійців

Вся доктрина агресора будувалася на масовості. Росія вважала, що в неї необмежений людський ресурс рабів, яких привчали до того, що кожен має воювати за імперські амбіції. Концепція артилерії Радянського Союзу, зокрема й раніше України, мала схожу тактику.

Накриття квадратами, масовість й шалена витрата боєприпасів по теперішнім міркам. Вся тактика побудована на тому, щоб накривати неточно,
– мовив Назаренко.

Військових вчили квадратний кілометр ділити на 9 частин. Для того, щоб передати ціль достатньо передати квадрат. Туди відповідно відкривався вогонь батареї, до якої входить 3 – 6 гармат.

Зараз армія Росії продовжує використовувати таку тактику, попри те, що українські Сили оборони мають потужні засоби контрбатарейної боротьби. Аеророзвідка виявляє ворожі засоби, а потім по них відкривається контрбатарейний вогонь,
– зазначив лейтенант батальйону "Свобода" Національної гвардії України.

Значна частина теперішньої війни – це артилерійська та контрбатарейна дуелі. Попри це, не треба применшувати героїзм українських бійців. Це війна технологій, розвідки, комунікації, взаємодії.

"Противник, на жаль, використовує ударні безпілотники та FPV-дрони. Нам треба бути на крок попереду, адже у ворога набагато більше стволів. Навіть якщо вони неточні й не якісні. Все це несе загрозу", – додав Назаренко.

За яким принципом працює російська артилерія: дивіться відео

Ситуація на фронт: останні новини

  • На Авдіївському напрямку ситуація складна, але контрольована. Ворог декілька днів поспіль намагається штурмувати місто. На щастя, окупантам нічого не вдається.
  • Президент України Володимир Зеленський підтвердив перебування українських бійців на лівому березі Херсонської області. Він подякував нашим бійцям за рух вперед.
  • Зазначимо, що Збройні Сили України деокупували 963 населені пункти.