Про те, що таку справу відкрили, було видно у відомостях СБУ. А джерела журналістів уточнили, що в єпархії керівника Чернівецько-Буковинського єпархіального управління митрополита Мелетія (Єгоренка) та секретаря архімандрита Никиту (Сторожука) на ноутбуці знайшли дитяче порно.

До теми Після візиту СБУ: очільник Чернівецької єпархії УПЦ МП втік до Молдови

Подробиці моторошної знахідки

30 листопада СБУ в Чернівецькій області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження № 22022260000000116 стосовно невстановлених осіб Чернівецько-Буковинської єпархії Української православної церкви (МП).

У відомостях було вказано, що є ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 301-1 Кримінального кодексу: одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження.

Журналісти з'ясували, що мовиться про керівника Чернівецько-Буковинського єпархіального управління митрополита Мелетія (Єгоренка) та секретаря архімандрита Никиту (Сторожука). Під час обшуків у їхній єпархії виявили ноутбук, на якому були порнографічні матеріали за участю неповнолітніх. Крім цього, за попередніми даними, дитяче порно не було завантажене з мережі, а відзняті на відеокамеру.

Причетних до насильства дітей встановлюють

Наразі правоохоронці проводять експертизу щодо автентичності відео, після чого планують встановити осіб, причетних до створення дитячої порнографії.

В ході досудового розслідування кримінального провадження вилучена техніка направлена на комп’ютерно-технічну експертизу, за результатами якої планується подальше проведення слідчих дій щодо встановлення осіб, причетних до вчинення злочину,
– мовиться у повідомленні.

Архімандрита Никиту під час обшуків застали у ліжку з неповнолітнім

  • Нагадаємо, що 30 листопада СБУ провела обшуки у келії митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, де постійно проживає секретар Чернівецької єпархії УПЦ МП архімандрит Никита (Сторожук).
  • Під час візиту СБУ застали чоловіка в момент фізичної близькості з хлопцем, який співає в місцевому хорі.
  • Згодом стало відомо, що хлопцеві всього 17 років. Фундація DEJURE закликала ЗМІ не поширювати фото та дані неповнолітнього, за якими його можна ідентифікувати.