Обмежування спрямовані на конкретні галузі економіки Росії та містять окремі індивідуальні заходи. Відповідне рішення ухвалила Рада Європи.
Читайте також США продовжать вводити санкції проти "Північного потоку-2", – радник Байдена
"ЄС не визнає незаконної окупації Криму та Севастополя Росією і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права відповідно до заяви Верховного представника з питань зовнішньої політики та політики безпеки від імені ЄС 16 березня 2020 року", – мовиться в повідомленні.
Що відомо про санкції?
Вперше їх ввели у червні 2014 року. Це зробили через спроби Росії навмисно підірвати територіальну цілісність нашої держави і дестабілізувати її. З липня 2016 року обмеження продовжують кожні 6 місяців. Санкції мають вплив на банківський, фінансовий та енергетичний сектори держави-агресора.Які обмеження містять санкції
Згідно з документом, санкції містять заборону на цільовий імпорт до ЄС тих продуктів, які походять з Криму чи Севастополя. Окрім цього, діє заборона на фінансові чи інфраструктурні інвестиції і туристичні послуги півострова.
Також заборонений експорт продуктів і деяких товарів компаній Криму або для того, щоб їх використовувати в телекомунікаційній, енергетичній і транспортній галузі.
Відзначимо, що діє заборона на постачання до Росії товарів і технологій, які призначені для розвідки й видобутку гази, нафти і мінеральних ресурсів.
Реакція Росії на санкції
В Росії вже відреагували на санкції Євросоюзу. Офіційна представниця Міністерства закордонних справ держави-агресора Марія Захарова заявила, що ЄС знає, якою буде відповідь Росії.