Про це повідомляє Le Figaro.

Читайте також: ЄС захищатиме свої компанії у відповідь на санкції Трампа проти Ірану

Під час наради три міністри повинні розглянути два виклики. Перший, безпосередній, полягає у порятунку JCPOA, щоб запобігти відновленню ядерної діяльності Ірану та його потенційному виходу з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року. Другий виклик ще важчий. Європейці повинні будуть відшукати шлях для захисту своїх компаній від санкцій, підготовлених США проти Ірану,
– йдеться у статті.

Після того, як Трамп оголосив про вихід США із ядерної угоди з Іраном, Могеріні у свою чергу заявила, що ЄС "рішуче налаштований зберегти" JCPOA, і назвала договір про мирний атом "одним із найбільших досягнень світової дипломатії", нагадує видання.

Читайте також: Як Євросоюз протистоятиме економічному тиску США

Нагадаємо, 8 травня Трамп заявив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном та пообіцяв запровадити найвищий рівень санкцій проти Ірану.

Що таке JCPOA або так звана ядерна угода з Іраном? Це Спільний всеосяжний план дій, підписаний у Відні в липні 2015-го року між представниками Тегерана і групою у складі США, Великої Британії, Росії, Франції, Китаю та Німеччини. Договір про мирний атом забезпечував міжнародний нагляд над іранською ядерною програмою. Згідно з документом, Іран зобов'язався допустити інспекторів МАГАТЕ на свої ядерні об'єкти в обмін на поетапне скасування санкцій Заходу. Цю домовленість називали одним із ключових досягнень Адміністрації Барака Обами у міжнародній політиці. Однак Дональд Трамп, вступивши на посаду президента Америки, вирішив інакше. Із 2016 року він усіляко критикував угоду, укладену за свого попередника, називаючи її "помилковою" та "найгіршою в історії Штатів".