Про це сказала нова єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон під час зустрічі з українською делегацією, повідомило Міністерство енергетики та захисту довкілля у фейсбуці.
Читайте також: 30% електроенергії українські сім’ї споживають вночі: як заощадити найбільше?
Українська сторона подякувала Сімсон за підтримку у тристоронніх газових переговорах, адже транзит газу через територію України став запорукою енергетичної стабільності як нашої держави, так і ЄС.
Після переговорів про транзит газу, Україна може сфокусуватися на енергії майбутнього, розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності. ЄС надасть свою підтримку,
– зазначила Кадрі Сімсон.
Нещодавно Європа поставила ціль стати першим у світі континентом із нейтральним кліматом до 2050 року. Тому зараз в ЄС приділяють особливу увагу розвитку відновлюваних джерел енергії.
Що відомо про Кадрі Сімсон?
Кадрі Сімсон з 1 грудня 2019 – на посаді єврокомісара з питань енергетики. До цього політикиня працювала міністром економічних справ та інфраструктури Естонії в уряді Юрі Ратаса у 2016-2019 роках.
Родом з Естонії. За освітою – історик. Також захистила магістерську дисертацію з політології в Лондонському університеті.
Кадрі Сімонс, єврокомісарка з питань енергетики / Фото myseldon
Зелена енергетика в Україні
За останні 4 роки в зелену енергетику України було залучено 1,7 мільярда доларів іноземних інвестицій. За 9 місяців 2019 року у відновлювані джерела енергії в Україні вклали 2 мільярди євро.
Зокрема, за цей час встановлені сонячні електростанції, що генерують 2000 мегават, вітряні електростанції на 400 мегаватів; 24 мегавати – біогазові установки; 13 мегаватів – об'єкти малої гідроенергетики та 4 мегавати – об'єкти на біомасі.