— Наша справа — це, фактично, боротьба за правду, бо у нас чи АТО, чи війна. І це боротьба за відповідь на це запитання.
Дійсно, є дуже велика міжнародна проблема України: як вона позиціонує події в себе. Нам важливо, щоб світ зрозумів, чи в нас війна з Росією, чи внутрішньополітичний конфлікт. І коли ми говоримо про те, що ми в судах України хочемо встановити факт збройної агресії України, ми хочемо відійти від голослівних заяв, і в судовому рішенні викласти всі факти російської присутності на Донбасі.
— Ми наполягаємо саме на професійному розслідуванні в рамках України. Бо всі міжнародні інстанції наполягають, що саме Україна має першопочатково вжити всі необхідні заходи, аби нас юридично підтримав світ.
— Ми не можемо два роки очікувати, що за нас вирішать наші проблеми. Якщо в нас по сьогоднішній день і Президент, і всі силові відомства говорять, що в країні Антитерористична операція, то відповідь з боку інших країн світу буде тільки одна "Вибачте, у вас внутрішній конфлікт".
Але варто розуміти, що така позиція керівників держави цілком очікувана, і тут можна почати з Президента. Якщо він визнає, що у нас війна, то під час війни президент не має права міняти Конституцію. Тому, звичайно, їм зручно не бачити цієї війни офіційно.
— В нас зараз вже є результати. Вчорашнім рішенням суди долучено до цієї справи в якості зацікавлених сторін СБУ, Міноборони і МЗС України. І ми будемо мати змогу запитати у них, чи вони на протязі двох років фіксували всі факти присутності збройної агресії з боку Росії. І, завдяки цьому, суд сьогодні може витребувати у цих органів необхідну інформації.
— Ми зсьогодні спираємося виключно на підтримку громадськості та ЗМІ. Бо зараз це є тією рушійною силою нашого суспільства, від якої дійсно багато залежить.
Більше — дивіться в інтерв’ю.