В 2007 році компанія Viacom, яка володіє кіностудією Paramount Pictures і телеканалами MTV, VH1, Nickelodeon та Comedy Central подала в суд на YouTube. На думку позивача, топ-менеджмент відео-хостингу був обізнаний про розміщення кліпів і порушення авторських прав і не намагався перешкоджати цьому. Найбільший в світі пошукач звинуватили в "відео-піратстві".
Федеральний суддя Луїс Стентон вважає, що цей випадок підпадає під дію американського Закону про захист авторських прав у цифрову епоху, який звільняє провайдера контенту від відповідальності за власні матеріали. Ця законодавча норма, прийнята в США 12 років тому, наказує провайдера у разі спірних ситуацій прибирати з контенту ролики на вимогу їх правовласника.
На порталі YouTube щохвилини протягом 24 годин на добу розміщуються нові відеоролики. Суд ухвалив, що власник не може нести відповідальності за їхню авторську чистоту. Корпорація Viacom має намір оскаржити винесене рішення.
Інтернет-спільноти вітають рішення федерального суду, яке підтримало принцип відкритого простору, призначеного для вільного обміну інформацією.
Найбільший в світі пошукач Google з оборотом 23,7 млрд. дол. в 2009 році, придбав YouTube у 2006 році за 1,65 млрд. дол.
Федеральний суд у Нью-Йорку відмовив медійному гігантові Viacom у розгляді позову на 1 млрд. дол. до відео-сервісу YouTube, який належить корпорації Google.