Як зазначив Стефанчук, наразі в Україні немає технологічної можливості для запровадження електронного референдуму. Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова з Савіком Шустером".

Більше про це Закон про референдум: що обіцяють українцям та чи є небезпека маніпуляцій

Перший заступник голови Верховної Ради додав, що запровадження електронного референдуму в Україні можливе лише за дотримання певних умов. Для цього формату необхідно забезпечити рівень безпеки. До того ж, необхідно мати відповідні технології.

Ніхто не буде проводити електронний референдум, тому що це питання вже не юридичне, це питання технологічне, це питання безпеки, допоки не буде підтверджено на експертному рівні сертифікацію програми, її безпеку,
– пояснив Стефанчук.

Цікаво Проведення всеукраїнського референдуму може коштувати 12 мільярдів: це у 6 разів дорожче

Закон про референдум: все, що потрібно знати

  • Одна з форм демократії – це участь громадян у загальнонаціональному і місцевому референдумах. Однак ці закони в Україні фактично відсутні. Однак під час створення відповідного закону потрібно врахувати всі деталі, аби механізмом референдуму не зловживали.
  • До документа входитимуть також законопроєкти про місцеві референдуми, відкликання місцевих депутатів, законодавчі ініціативи від народу. І ті, що стосуватимуться судової реформи – про мирові суди та суди присяжних.
  • Парламент почав розгляд законопроєкту про референдум, запропонований Володимиром Зеленським. Крім того, Рада скоротила терміни розгляду законопроєкту про всеукраїнський референдум.