Для цього Центр протидії дезінформації при РНБО й Офіс доброчесності НАЗК підготували добірку матеріалів у рамках проєкту "Доброчесність онлайн".
До теми Верещук закликала не влаштовувати істерик в соцмережах, а єднатися проти одного ворога
У РНБО підкреслили, що зараз будь-який правильний вчинок українця, зокрема й у цифровому просторі, наближає нас до перемоги у боротьбі проти Росії. "Скажіть "ні" конспірологічним теоріям, нападкам на співгромадян чи тотальному песимізму під час війни", – закликали там.
Важливі поради для українців
- Не пишіть про поганий тил, що "не приймає людей/відправляє назад/звинувачує у війні/не розуміє". В усіх нас є спільне горе – війна, яку розв'язала Росія. Ми повинні підтримувати один одного. Якщо ж хтось справді поводиться неналежно – скажіть про це.
- Не поширюйте пости у стилі "все дуже погано, ми програємо, але нам про це не говорять". Пам'ятайте, що наші військові сильні й дають відсіч ворогу, протистоять агресору навіть прості українці. Ми не віддамо свою територію та незалежність.
- Не пишіть, що "ніхто нічого не робить". Адже кожен по-різному поводиться у стресових ситуаціях й адаптується до нових реалій. Багато людей допомагають, але роблять це не публічно.
- Довіряйте лише перевіреним джерелам і не поширюйте теорії змов – "це приховують", "це нікому не кажуть", "джерело у вищих колах по секрету повідомило". Вкидаючи таку конспірологію ворог намагається знизити наш бойовий дух. Не піддавайтесь!
- Не поширюйте інформацію про місця обстрілів та вибухів. Чому це важливо – раніше вже неодноразово пояснювали у Міноборони.
Чого не варто робити під час війни / Поради в ілюстраціях Центру протидії дезінформації
Хороша новина – ЗСУ знову вдарили по Чорнобаївці: дивіться відео