Заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба в ефірі національного телемарафону заявив, що ОП з цим розбиратиметься, повідомляє 24 Канал.

Варто зауважити, що дії охоронця кваліфікували за частиною 3 статті 135 Кримінального кодексу України – залишення у небезпеці, що призвело до смерті людей. Йому загрожує позбавлення волі від 3 до 8 років.

До теми Кличко запросив киян долучитися до перевірки стану і доступності укриттів через "Київ цифровий"

В ОП з'ясовуватимуть, чому охоронця помістили у СІЗО

Кулеба заявив, що Офіс Президента встановлюватиме, чому охоронець, підозрюваний у справі про закрите укриття в Києві, отримав найсуворіший запобіжний захід.

Будемо окремо розбиратися з питанням, чому такий суворий запобіжний захід винесли охоронцю. Він залишився в СІЗО, а інші люди отримали інші рішення,
– зауважив заступник голови ОП.

Він підсумував, що ОП хоче добитися ясності в цьому питанні.

Варто прочитати Результат – незадовільний: що показала перевірка укриттів у Києві та як повідомити про проблему

Зачинене укриття у Києві: головне

  • Під час обстрілу столиці 1 червня загинули 3 людини – жінки віком 33 та 34 роки, а також 9-річна дівчинка. Під час тривоги вони хотіли сховатися в укритті поліклініки №3 у Деснянському районі, проте двері були зачинені.
  • Очевидці запевняють, що люди стукали та благали їх впустити, але охоронець зачинився зсередини. Крім цього, за їхніми словами чоловік нібито був у стані алкогольного сп'яніння, а це сховище вже не вперше зачинене під час повітряної тривоги.
  • Слідчі затримали та повідомили про підозру чотирьом людям – першій заступниці Деснянської районної державної адміністрації, директору лікарні, заступнику директора з технічних питань, а також охоронцю медичного закладу.
  • Невдовзі їм обрали запобіжні заходи. Найжорсткіший – охоронцю, іншим – домашній арешт.