Нагадаємо, що повістку можуть вручити кожному військовозобов'язаному віком від 18 до 60 років. Далі ми розповімо, кого набиратимуть до війська у першу чергу у 2023 році.

Читайте також В Україні триває мобілізація: які строки служби та чи можуть військові піти у відпустку

Кого призиватимуть до служби у 2023 році

Передовсім це стосується військовозобов'язаних чоловіків. Тих, хто має можливість нести службу. У військкоматах зацікавлені у наборі до служби тих, у кого є військовий і бойовий досвід.

Але військове керівництво не заперечує той факт, що можуть набирати також чоловіків без бойового досвіду. Це може відбуватися, якщо у них є необхідна спеціалізація. Такими військовозобов'язаними доукомплектовують підрозділи.

Що це означає? Якщо у війську не вистачає людей певних професій, то саме їх призиватимуть у першу чергу. Цей крок дозволить закривати недокомплект підрозділів.

Чотири етапи загальної мобілізації

Зауважимо, що в ідеалі загальна мобілізація мала б відбуватися в чотири етапи. Їх мали б впроваджувати у залежності від того, наскільки активні бойові дії.

  • Перша хвиля – оперативний резерв. Мовиться про колишніх військовослужбовців, котрим не більше 40 років. У них наявний бойовий досвід, а також вони служили в армії. Здебільшого мовиться про ветеранів АТО або бійців ООС.
  • Друга хвиля – колишні військовослужбовці. Мовиться про тих, хто проходив строкову службу до 2014 року або ж служив за контрактом, але не потрапив під першу хвилю.
  • Третя хвиля – мобілізаційний резерв. У цьому випадку мовиться про офіцерів запасу, а також військовозобов'язаних, котрі свого часу закінчили військові кафедри вишів.
  • Четверта хвиля – громадський резерв. У цьому випадку призивають до війська усіх громадян, у котрих відсутні обмеження як за віком, так і за станом здоров'я.

Але мусимо зауважити, що на державному рівні ці черги мобілізації не визначені. А це означає, що офіційно вони не діють. Тож вам можуть вручити повістку у будь-який момент, і потрібно бути готовими вирушити до військкомату.

У цьому матеріалі ми розповідали про альтернативну службу в Україні. Дізнайтеся, чи діє вона під час війни та хто може її пройти.