Радник голови ОПУ Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що про співпрацю Росії та Ірану усім вже добре відомо. Покійний президент Раїсі побудував тісне співробітництво з країною-агресоркою у військовій галузі.

До теми "Помер тиран, але стоїть тюрма": чи змінить смерть Раїсі політику Ірану

Хто міг бути на борту гелікоптера

Наразі офіційної інформації немає, але повідомляють, що коли сталася авіакатастрофа, то в кабінеті у Владіміра Путіна зібралося все військово-політичне керівництво Росії. Також запросили посла Ірану для того, щоб проговорити певні питання.

За словами радника голови ОПУ, на борту справді міг бути куратор співпраці з росіянами.

Куратор військово-технічної співпраці з Росією, оператор ядерних програм Росії та Ірану. Це очевидно. Але дочекаймося офіційних даних про те, що це було, тобто з чим пов'язана катастрофа,
– зауважив Подоляк.

Він додав, що на борту могли бути інші досить "цікаві" люди з погляду регіональної влади, Міністерства закордонних справ Ірану. Адже між обома країнами були дуже тісні взаємини, які підтримував покійний президент. Саме ця співпраця завдала чимало клопотів Україні на полі бою.

Крім цього, завдяки співпраці з Росією Іран отримав можливість досить агресивно поводитися на Близькому Сході. Адже країна-агресорка допомагає йому побудувати іранську протиракетну та ядерну програму.

"Це не тільки питання збагачення урану, але й використання відповідних технологій. Також допомагає добудувати військово-повітряну програму, маю на увазі знищувальну авіацію і так далі. Тобто Іран мав тісні зв'язки через штаб Раїсі з Росією. Тому у мене немає сумніву, що ця людина була достатньо впливовим куратором військової співпраці з Іраном", – підкреслив Михайло Подоляк.

Загинув президент Ірану: головне

  • Про загибель Ібрагіма Раїсі спершу повідомили ЗМІ. Офіційно влада заявила про "жорстку посадку". Президент разом з іншими чиновниками повертався з Азербайджану, коли його гелікоптер розбився в горах. Тоді загинуло 8 людей. Пошукова операція тривала добу, тіла загиблих знайшли наступного дня 20 травня.
  • Іран оголосив п'ятиденну жалобу, а церемонія поховання Раїсі тривала три дні. У ній взяли участь тисячі людей, які виходили на вулиці з портретами президента. Про Раїсі згадували як про "мученика" та "слугу знедолених". Повідомлення саме з такими словами отримали люди, яких закликали прийти на похорони.
  • Наразі триває розслідування причин падіння гелікоптера. Водночас з'являються деталі, які викликають чимало запитань. Наприклад, пілотів в останню хвилину замінили, система відстеження не працювала, а частину людей перед зльотом пересадили до іншого гелікоптера.