Про це в ефірі телемарафону сказав речник ДПСУ Андрій Демченко. За його словами, ситуація на північному кордоні залишається контрольованою.

До теми Путін поїде в Мінськ, щоб особисто натиснути на Лукашенка: чого захоче і що отримає – аналіз ISW

Українські військові не фіксують переміщення ворожої техніки

Він заявив, що увага української сторони прикута як до дій, які здійснюються білоруськими військовими, так і до взаємодії білорусів з армією Росії.

Демченко підкреслив, що в ДПСУ не відмічають біля кордону якихось кардинальних змін в обстановці. Також українські військові не фіксують переміщення ворожої військової техніки.

Але звісно, що ми мусимо бути готові до будь-якої ситуації. Це ми продовжуємо робити,
– сказав Демченко.

Що відомо про загрозу наступу Росії з Білорусі

  • Режим Олександра Лукашенка надав Росії територію Білорусі для вторгнення та обстрілів України. Побутує думка, що взимку 2023 року Росія може здійснити ще один наступ із Білорусі, зокрема й на столицю України.
  • В американському Інституті з вивчення війни (ISW) назвали декілька факторів, які можуть свідчити, що Росія готує новий наступ із Білорусі. Зокрема, Росія розгорнула на білоруській території два батальйони танків. Також у Білорусі російські військові досі не отримали наказу щодо подальших дій.
  • Водночас в ISW вважають, що новий наступ окупантів із Півночі не буде мати успіху. Аналітики наголошують, що російська армія деградувала та не має бойової потужності, яку вона мала при першій спробі захопити Київ.
  • У Міноборони Британії теж вважають, що білоруські війська, які проводять навчання, та російські підрозділи наразі навряд чи становлять силу, здатну здійснити новий успішний наступ.
  • В українській розвідці заявляли, що наразі не фіксують формування ударних груп для нового наступу з Білорусі.