Про це в ефірі телемарафону розповіла начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня. Наталія Гуменюк закликала не ігнорувати тривогу, передає 24 Канал.

Дивіться також Ворог вдарив двома балістичними ракетами по Полтавщині: гасять пожежу на промисловому об'єкті

Між виявленням цілі й ударом може бути всього кілька хвилин

"В акваторії Чорного моря корабельне угруповування ворога дещо скоротилося. Надводні ракетоносії вночі були заведені в пункти базування. На бойовому чергуванні залишаються два підводних човни (це вісім ракет типу "Калібр") готових до застосування", – зазначила Гуменюк.

Спікерка розповіла, що пуски з підводних човнів важче виявити. Також закликала в жодному разі не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Виявлення пусків з підводних човнів дещо ускладнено: ракети в такому випадку прямують дуже низько над водою, і їх зафіксувати дуже важко. Отже, між виявленням повітряної цілі й безпосереднім ударом може бути всього кілька хвилин. Тому в такому випадку до сигналів повітряних тривог треба ставитись дуже уважно і реагувати,
– підкреслила Гуменюк.

Читайте також Окупанти обстріляли Слов'янськ: зруйнували керамічний цех, пошкодили дитсадок

Чому росіяни поки не обстрілюють "Калібрами"

  • Раніше Наталія Гуменюк зауважила, що останнім часом російські загарбники зменшили використання "Калібрів". Це можна пояснити тим, що ворог має труднощі з обслуговуванням агрегатів, звідки випускають ці ракети, а ще з їх завантаженням. Логістика й інфраструктура зосереджена у Криму, а ракети з метою збереження базуються у Новоросійську.
  • Водночас очільниця пресцентру закликала бути напоготові. Адже перебування носіїв "Калібрів" на чергуванні означає, що агресор здатен їх застосувати. У який момент це станеться, абсолютно точно вирахувати не можна.
  • Цілком ймовірно, що окупанти навмисно тримають ракетоносії весь час на чергуванні та поки що не застосовують їх, аби приспати пильність і підступно завдати удару.