Про це 24 Каналу розповів військовослужбовець та політолог Кирило Сазонов. За його словами, невдалий "заколот" Пригожина може значно погіршити його позиції. Але все залежить від того, які впливові люди стоять за власником ПВК "Вагнера".

Дивіться також ФСБ закрила справу проти Пригожина, Лукашенко пояснив свою позицію: актуально про заколот

Яке майбутнє чекає на Пригожина

Як наголосив Сазонов, тут є низка різних варіантів. Якщо Пригожин дійсно залишився без підтримки та втік до Білорусі, то у нього практично немає шансів вижити. Російський диктатор ніколи не пробачить, що Пригожин виставив його посміховиськом.

Однак, якщо за Пригожиним стоять впливові російські олігархи чи інші наближені до Кремля люди, то ситуація сильно змінюється. Тоді Пригожин перебуває в безпеці.

Якщо це гра кремлівських хлопців на кшталт братів Ковальчуків... Вони могли сховати Пригожина в Білорусь під прикриттям Китаю, щоб Путін завжди знав, що все може повторитися. Якщо така роль, то Пригожин може почуватися спокійним,
– вважає Сазонов.

Дивіться розмову з Кирилом Сазоновим на ютубі 24 Каналу

Певну вигоду від появи Пригожина в Білорусі може отримати і тамтешній диктатор Алєксандр Лукашенко. Він може "дисциплінувати" свої збройні сили, які не дуже його поважають, за допомогою вагнерівців.

"Заколот" від Пригожина: коротко

  • Ввечері 23 червня Євгєній Пригожин оголосив війну міністерству оборони Росії. Він звинуватив їх в ударі по тиловому табору вагнерівців та оголосив про "марш справедливості" на Москву.
  • Терористи з "Вагнера" дійсно захопили військові об'єкти у Воронєжі та Ростові, а також збили кілька російських вертольотів. Владімір Путін назвав це "ударом по Росії". Однак вже 24 червня ситуацію вирішили за допомогою Лукашенка. Вагнерівці зупинилися, тому їм пообіцяли амністію, як і Пригожину. Але останній мав виїхати до Білорусі.
  • 27 червня Путін визнав, що в той момент Росія була близька до громадянської війни.