В інтерв'ю глава Головного управління розвідки поділився своїми думками щодо цього. Кирило Буданов переконаний, що безпілотники повністю замінити людей на полі бою не можуть. Вони можуть бути лише способом підтримки.
Читайте також Франція передасть до 250 тисяч дронів для ЗСУ до кінця року
Без солдата нічого не зміниться, – Буданов
Зауважимо, що саме Кирилові Буданову "приписують" нарощення можливостей безпілотників, які використовує Україна. За наявними повідомленнями, глава ГУР МО організував понад 100 ударів БпЛА як по Росії, так і по тимчасово окупованих територіях нашої держави.
Попри це, наголошує очільник української розвідки, безпілотники ніколи не зможуть замінити наземні війська. За його словами, дрони – спосіб підтримки бійців.
За допомогою безпілотника можна завдати ворогу втрат. Але поки, як у середньовіччі, не прийде солдат і не встановить прапор – нічого не зміниться,
– наголосив Кирило Буданов.
Звернімо увагу, що глава ГУР МО раніше заявляв, що безпілотники, які активно використовує як Україна, так і Росія, "вирішальної переваги" жодній зі сторін не принесуть.
Мільйон дронів не розв'яже проблем
Зауважимо, що Україна планує до кінця 2024 року виробити мільйон дронів. Над втіленням цього плану працюють 500 компаній: 100 державних і 400 приватних.
Сержант ЗСУ та речник міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Михайло Макарук вважає, що така кількість БпЛА проблем на фронті не розв'яже. Пов'язане це з тим, що ворог нас у дечому випереджає.
Росія уже випустила уніфікований боєприпас для дронів, зокрема для FPV. У нас досі це не зроблено. Окей, ми маємо мільйон FPV. А чи є в нас снаряди до них? Це комплексна проблема, яку потрібно комплексно розв'язувати,
– сказав військовий.
Він наголосив, що надзвичайно важливо випускати уніфіковані боєприпаси. З їхньою допомогою наші військові зможуть влучніше та динамічніше використовувати FPV-дрони, щоб завдавати максимальної шкоди загарбникам.
За словами сержанта ЗСУ, наразі підрозділи тримаються "на плаву". А все тому, що вони створюють власні лабораторії та самостійно переробляють певні види боєприпасів. Це роблять для того, щоб їх можна було використовувати для FPV-дронів.