Це перший замовний рейс із Литви для мігрантів. Разом із ними в літаку були ще й держприкордонники, які координували відправлення іракців.

До теми З камінням і лазерами: десятки мігрантів знову намагалися прорватися у Польщу з Білорусі

Існує ризик зростання мігрантів

Очільник МЗС Литви зауважив, що із самого початку міграційної кризи міністерство тісно співпрацює з партнерами в Євросоюзі та урядом Іраку. Вони допомагають у видачі документів для іракців, що повертаються на батьківщину.

Ці люди стали жертвами обману з боку недемократичного уряду Білорусі,
– наголосив міністр.

Габріелюс Ландсбергіс також відзначив, що у будь-який момент кількість мігрантів може знову зрости. "Докладаємо максимум зусиль разом із партнерами в ЄС для закриття потоку нелегальної міграції в Європу", – підкреслив він.

Мігрантам виплатять гроші

Іракці вирушили з Вільнюса у Багдад і Ербіль. Усім мігрантам, які добровільно погодилися повернутись, виплатять по 1 000 євро. Гроші вони можуть отримати до 20 січня 2022 року.

Наразі у 5 центрах реєстрації іноземців у Литві проживають 3 166 нелегальних мігрантів. Представництво країни вважає, що поки їм вдалось призупинити нелегальну міграцію.

Мігранти на кордоні Білорусі: коротко

  • Ситуація на кордоні Білорусі та країн ЄС, особливо Польщі та Литви, загострилася з початку літа 2021 року.
  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пропускав у країну біженців із Близького Сходу, причому цілком свідомо. Пізніше скеровував їх до кордонів сусідніх країн, щоб створювати напружену ситуацію.
  • На початку грудня 2021 року США, Велика Британія, ЄС і Канада запровадили нові санкції проти білоруського режиму через гібридну атаку.

Цікаво – як Білорусь може обхитрити Україну на кордоні: деталі у відео