Це спільна заява таких країн: Китай, Росія, Велика Британія, США та Франція. Вони вважають своєю першочерговою відповідальністю недопущення війни між державами, які мають ядерну зброю.
Читайте також На тлі перемовин про "гарантії безпеки": Росія зібралася провести навчання ядерних сил
Деталі спільної заяви про ядерну зброю
Ми заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв'язана. Ядерні озброєння повинні служити оборонним цілям, стримуванню агресії та запобіганню війні,
– йдеться у документі.
Країни-автори переконані, що слід запобігати подальшому поширенню такої зброї.
Усі 5 держав підтвердили важливість протидії ядерним загрозам. Вони наголошують на важливості збереження та дотримання двосторонніх і багатосторонніх угод і зобов'язань у сфері нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями.
"Ми зберігаємо відданість зобов'язанню у дусі доброї волі вести переговори про ефективні заходи щодо припинення гонки ядерних озброєнь у майбутньому та ядерного роззброєння", – йдеться у заяві.
Держави також запевнили, що кожна з них має намір зберігати й надалі зміцнювати національні заходи щодо запобігання несанкціонованому або ненавмисному застосуванню ядерних озброєнь. А також наголосили, що їхня ядерна зброя не націлена одна на одну чи будь-яку іншу державу.
У підсумку Китай, Росія, Велика Британія, США та Франція зобов'язалися вести діалог з метою створення атмосфери безпеки, більш сприятливої для прогресу у сфері роззброєння.
Можливе розміщення ядерної зброї у Білорусі: що відомо
- У грудні 2021 року в Білорусі заявили, що війська НАТО нібито впритул наблизилися до їхніх кордонів. Тому режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка може розмістити в Білорусі ядерну зброю.
- Зеленський у відповідь зазначив, що у випадку реалізації цих намірів на Росію чекатимуть нові санкції.
- У жовтні стало відомо, що Росія розгорнула на території тимчасово окупованого Криму 39 потенційних носіїв ядерної зброї. Ймовірною є поява на півострові нових засобів доставки ядерних боєприпасів.
- Згодом у НАТО допустили розміщення ядерної зброї у Східній Європі. Однак лише за умови, якщо Німеччина відмовиться від неї.
Цікаво – ядерний кейс президента: дивіться відео