Речник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер визнав, що затримка допомоги Києву збільшує ризик окупації росіянами нових територій.

Дивіться також Під Москвою чули вибухи, а потім повідомили про чорний дим: що сталось

Кожного дня загроза зростає

За словами Райдера, у США цілком усвідомлюють ту надскладну ситуацію, в якій опинилася наша країна на полі бою. Там розуміють нагальність потреб України у боєприпасах та іншому озброєнні.

Генерал-майор підкреслив, що кожен новий день зволікання збільшує ризик нових російських наступів. Окупанти вже змогли досягти певних успіхів на фронті. Тим часом українці, на думку Райдера, проявили себе неймовірно мужніми та інноваційними бійцями. Попри ворожі штурми, вони продовжують тримати оборону на більшій частині передової лінії.

У Пентагоні обіцять співпрацювати з Конгресом. А також домогтися тієї підтримки, яка не дозволить Росії захопити більше території.

Також Райдер висловив сподівання, що Україна у майбутньому зможе повернути усі свої окуповані землі.

Генерал залишаєтться оптимістом щодо ухвалення пакету допомоги Києву на 61 мільярд доларів. Він певний, що Конгрес таки дійде згоди і підтримає його.

Раніше очільник Пентагону Ллойд Остін теж оцінив ймовірність прориву росіян. Він наголосив, що військам країни – агресорки вдається частково досягати невеликих воєнних перемог. Водночас задля захоплення невеличкого клаптика землі Росія використовує величезні ресурси.

Крім того, Остін додав, що Головком Сирський запевнив його у здатності українських військових й надалі тримати оборону.

Пакет допомоги Україні: що відомо

  • Ще восени 2023 року президент США Джо Байден вніс законопроєкт про військову допомогу союзникам. Він передбачав виділення коштів Україні у розмірі 61 мільярд доларів.
  • Втім, аж до лютого 2024 року ні Сенат, ні Палата представників не голосували за цей пакет. У Палаті представників, де більшість представлена республіканцями, виступали за зменшення допомоги Києву. У Сенаті тим часом не могли владнати суперечку через кордон.
  • Згодом у лютому Сенат таки схвалив законопроєкт. Однак спікер Палати представників Майк Джонсон відмовляється ставити його на голосування.
  • У Білому домі неодноразово підкреслювали, чим загрожують ці зволікання. Зокрема, там казали, що Україна втратила Авдіївку саме через брак боєприпасів. У Байдена наголошували, що долю Авдіївки можуть зазнати інші українські міста, якщо Джонсон і надалі блокуватиме допомогу Києву.