Про це в ефірі 24 Каналу сказав військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан. Він пояснив, саме тому країни НАТО готуються перехоплювати підводні човни й будь-які сили Росії.

Дивіться також Резніков про те, як "Москва" пішла на дно: деякі нюанси допоможуть потопити інші кораблі

Росія – ворог

Росія для країн НАТО є безперечним ворогом, відзначив Світан. Тому військові відпрацьовуватимуть цю парадигму, прогнозуючи маршрути чи стратегічні завдання.

Сухопутний театр військових дій – один етап. Атлантика – другий. Третій – ймовірно, буде пов'язаний з повітряним чи космічним простором,
– припустив експерт.

Він зазначив, що повітряно-космічні сили Росії майже не постраждали у війні, так само як і основні компоненти морського флоту.

Роман Світан про навчання НАТО: дивитись відео

Гіпотетичні удари

Крім цього, могли відбуватися маневри, пов'язані з протидією гіпотетичним ударам Росії, відзначив Світан. Мовиться про удари по енергетичних каналах та каналах зв'язку, а також газових підводних трубах.

"Саме тому натівські генерали розуміють і вчаться протидіяти цим ударам", – наголосив він.

Навчання країн НАТО в Атлантиці: що відомо

  • 5 травня Альянс завершив великомасштабні маневри у Північній Атлантиці. За умовами навчання, російські кораблі вийшли до берегів Норвегії та Ісландії, щоб прорватися. Інші субмарини ворога готувалися до диверсії. Ця підготовка спрямована на удосконалення навичок протидії провокаціям з боку Росії.
  • У розвідці НАТО є побоювання, що Росія може вдарити по важливих підводних кабелях Європи та США. Країна-агресорка складає карту відповідної інфраструктури в Атлантичному океані, Балтійському та Північному морях.
  • Загалом навчання тривали 2 тижні, бо розпочалися 24 квітня. У них взяли участь 12 членів Альянсу. Країни об'єднали свою повітряну, надводну та підводну техніку.