Навчання тривало протягом двох років

Філолог зазначив, що проводити заняття з тоді ще з актором і коміком доводилося у різних місцях. Найчастіше зустрічалися в офісі "Кварталу 95".

Читайте також Попри мовний закон: "1+1" далі демонструватиме фільми та серіали російською

"Де тільки не займалися! І в аеропорту в Борисполі, і в Межигір'ї. У нього – свої гастролі, поїздки, у мене – свої. Найчастіше це було в офісі "Кварталу 95" на Лук'янівці", – сказав вчитель.

Олександр Авраменко розповів, що Володимир Зеленський навчався протягом двох років. Однак, за його словами, це не було систематично.

П'ять – сім занять – і три місяці або навіть пів року перерва. Потім знову три – чотири – і знов пауза. А для результату потрібна система. Я говорив йому: якщо прочитати книжку, як накачати м’язи, вони не виростуть, треба йти тренуватися – тоді щось буде. Так само і з мовою: треба систематично говорити нею,
– пояснив він.

Зеленський не говорив про президенство

Мовознавець наголосив, що майбутній глава держави тоді нічого не говорив про президенство. Казав, що планує знімати кіно українською.

  • Уже тоді хвалили Закон "Про функціонування української мови як державної".

Квоти на телебаченні мали набути чинності 2021 року – я думав, інтерес до мови пов’язаний саме з цим. А потім здогадався: мабуть, це все-таки щось більше, у політику піде,
– зауважив Олександр Авраменко.

Окрім цього, він додав, що Володимиру Зеленському навчання давалося не так вже й легко. Однак у нього є здібності до мов, гарна акторська пам’ять і бажання.

"Гальмувало те, що ані в його сім'ї, ані в оточенні ніхто українською не говорив. В офісі були люди, які знали мову, та коли ти один українськомовний, а решта 40 спілкуються російською, складно бути білою вороною", – підсумував мовознавець.

До теми Української буде більше: почали діяти нові норми мовного закону


Головне про мовний закон / Інфографіка 24 каналу