Документ з підписом президента Володимира Зеленського повернувся до парламенту 29 грудня. Таким чином Україна виконала ще одну вимогу на вступ до ЄС.
Зверніть увагу Австрія підтримала вступ України до ЄС, але назвала умову
Що передбачає законопроєкт
13 грудня 299 депутатів Верховної Ради підтримали закон про медіа, який передбачає:
- Регулювання роботи онлайн-медіа, які дотепер не мали окремого статусу. Тепер онлайн-медіа вважатимуться ЗМІ, які регулярно поширюють інформацію за допомогою інтернету на власному вебсайті. Але це не стосуватиметься медіа, які віднесені до аудіовізуальних медіа.
- Розширення повноважень Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Зокрема вона регулюватиме й діяльність онлайн-медіа та матиме повноваження накладати покарання. Половину членів регулятора призначає президент, другу половину – Верховна Рада.
- Заборону на поширення російської пропаганди, інформації, яка принижує чи зневажає українську мову, інформації, що заперечує або виправдовує злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років в Україні, пропаганди наркотичних та психотропних речовин тощо.
- Врегулювання статусу каналу "Рада". Він стає державним, має забезпечувати трансляцію засідань Парламенту. Проте у час воєнного стану й обмеження прямих трансляцій канал викладатиме записи у день проведення пленарного засідання.