На засіданні Верховної Ради 15 липня депутати проголосували закон. Згодом його підписав Дмитро Разумков. На підпис Зеленському документ направили 22 липня.
Цікаво Улюбленець киян: горилу Тоні з Київзоо випустили до відкритого вольєру – милі фото
Що передбачає закон
Мовиться про закон №2351 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу". Документ передбачає заборону дресирування тварин способом, який завдає шкоди здоров'ю та загальному їхньому стану.
Закон забороняє таке жорстке ставлення до тварин:
- бити;
- вбивати;
- отруювати;
- калічити домашніх тварин;
- дарувати їх як призи, нагороди чи премії;
- завдавати тваринам болю або страждання;
- топити;
- душити;
- використовувати електричний струм.
Крім того, підписаний Зеленським документ, забороняє винищувати тварини з метою регулювання чисельності бездомних тварин, бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин. Під заборону також потрапило жебрацтво із бездомними, свійськими та дикими тваринами.
Чи зможуть тримати диких тварин у неволі
Закон №2351 передбачає також заборону на утримування диких тварин в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках. Мовиться про тварин, які несуть загрозу для людей, або видів тварин, що занесені до Червоної книги і до Списку II Бернської конвенції. Зокрема, про левів, тигрів, ведмедів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів.
Читайте також У Росії дозволили полювати на тварин з Червоної книги: Greenpeace обурені
Фотографії з тваринами
Відтепер в Україні заборонено надавати фотопослуги з дикими тваринами. Винятком є зоопарки, цирки та дельфінарії. Також тварин не можна використовувати для реклами у закладах громадського харчування та розважальних закладах.
Закон забороняє вирубку лісу
Навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів – закон забороняє всі види вирубок лісу за периметром охоронних ділянок у лісах.