Завдяки об'ємам своєї економіки США можуть надати Україні більш глобальну допомогу. Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович зауваживши, що поки ми на неї чекаємо країни Балтії своїм прикладом показують, що готові підставити плече у потрібні моменти.

Дивіться також Нам потрібно бути готовими до нападу Росії, – президент Естонії пояснив недієвість "перемир’я"

Про що свідчить виділення коштів від цих країн

Допомогу навіть таких невеликих держав не можна недооцінювати, бо вона є вагомою. Наприклад, пакет на 200 мільйонів від Литви – це приблизно та сама сума, яку перед тим надавали нам у США. Якщо в ці пакети входять навіть не гроші, а конкретна техніка: гаубиці, гелікоптери – це для України надзвичайно актуально.

Також треба враховувати логістику. Країни Балтії розташовані значно ближче до України, ніж США. Тому те, що вони обіцяють нам надати прибуде швидше.

Щобільше, це такий показовий, демонстративний жест у бік США, бо в Америки з цими трьома країнами Балтії достатньо тісні й тривалі взаємини. Можна згадати, як за часи Радянського Союзу Сполучені Штати ніколи не визнавали факту анексії саме цих держав,
– розповів Ігор Рейтерович.

Далі їхні відносини набули більш стратегічного значення. Ці 3 країни намагалися досить швидко інтегруватися в НАТО. Сьогодні вони займають позицію щодо максимального розширення та підвищення спроможності Альянсу відбити загрози з боку Росії.

"Вони передають сигнал – ми у Європі готові підставити плече, поки Україна чекає на допомогу США. Але також це прозорий натяк в бік переважно республіканців, які часто спекулюють на тому, що Європа допомагає мало", – додав політолог.

Зеленський відвідав країни Балтії: що відомо

  • Президент України здійснив низку закордонних візитів. Володимир Зеленський 10 січня прибув у Литву. Там обговорили співпрацю між країнами та підписали відповідні документи. За словами президента, домовились про спільне виробництво засобів боротьби з дронами. Зеленський подякував країні за допомогу зброєю та акцентував на потребі збільшити кількість ППО.
  • Вранці 11 січня очільник України прибув до Естонії. Це перший візит президента до цієї країни з 2019 року. Зеленський зустрівся з лідером Естонії та главою МЗС. Очільник закордонного відомства назвав приїзд української делегації – візитом добрих друзів і союзників. Він запевнив, що Естонія стоїть на боці України та разом з нею переможе.
  • Того ж дня ввечері з офіційною церемонією Зеленського зустріли у Латвії. Він мав розмову з президентом країни Едгарсом Рінкевичсем. Український лідер наголосив, що сьогодні наша країна захищає Європу, тому їй потрібна допомога. Також триває боротьба за вступ України в ЄС, відтак важливо, щоб не припинялася не тільки фінансова, але й політична підтримка світу.