Конференція присвячена обговоренню питань щодо притягнення Росії до відповідальності за злочини в Україні. Зеленський наголосив, що її мета – зберегти міжнародне право, пише 24 канал.
До теми Ракетні удари по Вінниці та Миколаєву, шалені втрати ворога: основне за 141 день війни
Зеленський розповів про ракетний удар по Вінниці
Глава держави згадав, що через кілька днів будуть роковини знищення рейсу MH17. Це найбільша авіаційна катастрофа в історії, адже тоді росіяни вбили сотні людей, серед яких були 80 дітей. Хоча зараз про трагедію говорять все менше, розслідування триває. Тому Зеленський переконаний, що винних таки покарають.
Водночас президент наголосив, що росія й досі забирає життя людей. Зранку 14 липня вона випустила ракети по центру Вінниці.
Звичайне мирне місто. Крилаті ракети влучили у 2 громадські будівлі. Пожежа в медичному центрі. Палали машини, трамваї. Це зухвалий акт російського терору. Таке не могли зробити люди. Це скоти. 8 ракет, 2 з яких влучили у центр міста,
– заявив Зеленський.
Він закликав присутніх вшанувати загиблих від дій росії хвилиною мовчання. Президент наголосив, що українці роблять це щоденно, адже щоденно через державу-агерсорку гинуть наші громадяни.
Важливо Ракетний обстріл Вінниці: кількість загиблих зросла до 22 осіб
Потрібен окремий трибунал для російських злочинців
З початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну українські правоохоронці зареєстрували понад 34 тисячі злочинів окупантів. Зеленський запевнив, що наше правосуддя зробить свою частину роботи, водночас і міжнародний кримінальний суд має також покарати винних у злочинах, що належать до його юрисдикції. Мовиться про воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид.
Український лідер наголосив, що судові установи не можуть покарати всіх винних за агресію. При цьому принцип неминучості покарання повинен поширюватися й на тих, хто ховається за "імунітетом посадових осіб". Для цього потрібен спеціальний трибунал.
росія має програти не лише на полі бою, а й "на рівні сенсів": Зеленський про компенсації
Зеленський наголосив на важливості створення інструменту для компенсації збитків. Щоб запанувала справедливість, потрібно не лише покарати винних, а й допомогти постраждалим.
Агресор має програти і на полі бою, і на рівні сенсів. Війна має стати тяжким збитком перш за все для агресора, а не для жертв. За всіма тяжкими злочинами скоєними проти України стоїть одна й та ж група осіб,
– зазначив президент.
Компенсацію завданою шкоди можна здійснювати шляхом вилучення російських активів та грошей за кордоном. Адже післявоєнна відбудова України – дуже складний проєкт. Він може стати успішним за допомогою партнерів.
Чим швидше російські активи конвертують у компенсацію для України, тим менший фінансовий тягар нестимуть партнери.
Президент України зазначив, що право реалізовують ефективні інституції. Тому завданням всіх політиків є створити інструменти для ефективного функціонування правосуддя. Це стане внеском для безпеки всього світового порядку.
Зеленський виступив на конференції в Гаазі: відео