Влада Білорусі мусить налагодити діалог із мітингувальниками мирним шляхом. У жодному випадку не можна продовжувати кровопролиття і зупиняти мирних протестувальників кийками. Про це президент України заявив в ефірі одного з телеканалів, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Справа вагнерівців: Зеленський назвав маячнею начебто невдалу спецоперацію України

Влада і суспільство мусять знайти шляхи мирного вирішення конфлікту. Конструктивний діалог стане першим кроком до врегулювання ситуації.

Хоч би там що, хоч би що відбувалося, влада і суспільство повинні знайти формат діалогу. Не важливо який, але не "кийками",
– заявив Зеленський.

Зеленський пишається людьми з Білорусі у своїй команді

Стосунки між людьми – це найголовніше. І вони є набагато важливішими та ґрунтовнішими, аніж питання влади, які завжди минають швидкоплинно. Зеленський наголосив: у його творчій команді в українському шоубізі завжди були талановиті люди з Білорусі. І він цим пишається.

Наразі Мінськ залишиться локацією для переговорів ТКГ

Події, які сколихнули Білорусь, не є приводом змінювати Мінськ як головну локацію у перемовинах Тристоронньої контактної групи. За словами Зеленського, ми започаткували мінський процес у Мінську і неправильно змінювати місто зараз. Тим більше, що наразі переговори тривають виключно у режимі відео. Президент переконаний: від міста або місця успіх переговорів ТКГ не залежить. Вирішальними для мінських домовленостей є люди, залучені до процесу.

Зверніть увагу Збільшення мінімальної заробітної плати: Зеленський пояснив, як це буде відбуватися

Що відомо про протести у Білорусі

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента;
  • білоруси не погодилися з перемогою Олександра Лукашенка і вважають результати виборів сфальсифікованими. Світова спільнота їх підтримує у цьому;
  • мирних протестувальників розганяли ОМОНівці. Вони застосували світлошумові гранати та ґумові кулі. МВС Білорусі визнало, що у Бресті в протестувальників стріляли на ураження;
  • у Білорусі офіційно підтвердили загибель чотирьох осіб під час акцій протестів. Правозахисники кажуть: жертв більше;
  • понад 7 тисяч осіб були затримані, щоправда, більшість із них уже відпустили. Люди розповідають, що у СІЗО їх катували та морили голодом.