На планеті використовують постійну величину – 24 години. Однак насправді ця цифра вже давно відрізняється.

До теми Чи може планета рухатися у протилежному напрямку

Доба на планеті тривала 21 годину понад 600 мільйонів років тому. Швидкість обертання Землі навколо своєї осі сповільнюється – на 1,8 мілісекунди кожні 100 років. Причиною цього є гравітаційний вплив Місяця та Сонця.

Натомість вчені зафіксували, що Земля почала робити повний оберт навколо своєї осі за 23 години 56 хвилин і 4 секунди. Водночас її швидкість почала збільшуватися.

Що могло спричинити пришвидшення Землі

Наразі Земля обертається швидше, ніж за останні 50 років. Проте пояснити, що спричинило відповідний ефект, фахівці поки не можуть. Деякі вчені таки припустили, що це може бути пов'язано зі швидкістю танення льодовиків.

Глобальне потепління призвело до того, що льодовики можуть взагалі зникнути. Водночас вода з них тримає курс до екватора через обертання планети, що, ймовірно, може впливати на швидкість обертання Землі навколо своєї осі. Окрім того, спричинити відповідні наслідки могли:

  • сейсмічна активність;
  • зміна рівня води в океанах;
  • погода;
  • магнітне поле планети.

Читайте також Чому Земля кругла, а не пласка: як планети набувають сферичної форми

Згідно з інформацією дослідників, на жителів планети зміни у швидкості обертання Землі це не вплинуть. Для того, щоб відчути наслідки такого руху планети, потрібні тисячоліття. Окрім того, фахівці переконані, що процес пришвидшення Землі не триватиме довго й невдовзі вона знову почне сповільнюватися.