Згодом літак упав на просторах Ставропольського краю, що у Росії. У ГУР розповіли, що знищити бомбардувальник вдалося на відстані понад 300 кілометрів від кордону і допомогла у цьому зенітно-ракетна установка С-200. Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан пояснив 24 Каналу, скільки таких ракет може бути у нашої держави.

Дивіться також ЗРК С-200 знищує все: що відомо про зброю, якою Україна збила російський Ту-22М3

Пекельні С-200

С-200 – це стара ракета, якій більше пів сотні років, наголосив він. Свого часу такої зброї було зроблено вдосталь. Утім, у 2013 році С-200 зняли з бойового чергування, але не встигли знищити. Тому вони є і їх сотні.

"Є модифікації – С-200В "Вега", базова модифікація. Їх було багато виготовлено. І ці ракети можна модернізувати, для цього є можливості", – зауважив Світан.

Ба більше – ракети С-200 мають країни, раніше співдружні із Радянським Союзом. Вони продавалися і знаходилися на великій дальності.

"Ледь не на кожному континенті вони є, може, крім Австралії. Їх можна закупити. Якщо вони пройшли модернізацію і б'ють більше ніж на 300 кілометрів, то це дуже потужна зброя. Росіяни тільки там авіаційні 300-кілометрові ракети поставили на чергування", – додав військовий експерт.

Зброя для України: останні новини

  • Україна дуже очікує на пакет допомоги від США. За нього можуть проголосувати вже надвечір 20 квітня.
  • Тим часом країни НАТО 19 квітня проголосували за постачання Києву більше систем протиповітряної оборони. Таке рішення прийняли на засіданні Ради Україна – НАТО.
  • Німеччина також найближчими днями може передати Україні зенітно-ракетний комплекс IRIS-T SLM. Це найсучасніша система ППО, яка потрібна у кожному місті.