Росію дратує успішний експорт українського зерна
У вересні 2022 року він становив в середньому 5,9 судна на день, у жовтні – 5,1, у листопаді – 3,3, а в грудні – 3,2. Тобто в листопаді 2022 року відбулося скорочення майже у 2 рази кількості суден, що отримували дозволи спільного координаційного центру в Стамбулі на виконання рейсів в напрямку українських портів.
Цікаво Останній цвях у труну прав людини: Росія перетворюється на колонію суворого режиму
Зменшення з 5 – 6 до 3-х кількості суден, які щоденно вирушають "зерновим коридором" з протоки Босфор, є свідомою політикою Росії, якій не може подобатись успішний експорт українського зерна та відповідні додаткові доходи українського бюджету, що спрямовуються на фінансування війни проти Росії.
Зауважимо, що Росію не може не дратувати той факт, що ні ракетні обстріли Одеси та Одеської області, ні навіть враження внаслідок цих обстрілів енергетичної інфраструктури регіону та масові відключення електроенергії внаслідок цього, не мають катастрофічного впливу на функціонування "зернового коридору".
Скільки суден проходили через "зерновий коридор"
Що буде з зерновою ініціативою у разі нового наступу
Однак блокування "зернового коридору" залишається неодмінною складовою путінського плану нового етапу війни. Тобто в разі початку нового наступу Росії, який всі очікують найближчим часом, "зерновий коридор" з високою ймовірністю може бути заблокований.
До теми У лютому російському режиму стане ще гірше
Отже, Україна та цивілізований світ мають бути готовими до такого сценарію розвитку подій.