Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Андрій Вігірінський. За його словами, щонайменше рік – два Путін може бути зацікавлений, щоб зернова угода діяла з певними новими умовами.

Читайте також Подобається це Росії чи ні: Буданов про плани з відновлення експорту українського зерна

"Приблизно 60 – 70% об'єму експорту продовольства з території Росії здійснюється через акваторію Чорного моря. Якщо судна можна зафрахтувати у турецьких, китайських компаніях чи у менших компаніях, але ви не побудуєте нову портову інфраструктуру, не переорієнтуєте нові елеватори у короткий період часу. Тому щонайменше рік – два Путін буде зацікавлений у зерновій угоді з новими умовами", – припустив політолог.

Путін захоче повернутись до зернової угоди

Вігірінський порівняв економічні втрати Росії через вихід із зернової угоди із нафтовим ембарго. Коли співпраця гравців ринку стає дорожчою, то і виробник повинен йти на дисконти або знижки стосовно ринкових цін на свою продукцію, відповідно отримувати меншу виручку.

Видання Reuters написало, що експорт продовольства не зупинився, але став дорожчим у частині фрахтування та страхування суден та вантажів. Мовиться про суму, вищу на десятки тисяч доларів, ніж з портів Румунії або Болгарії. Політолог зауважив, що це не критична втрата.

Всі аналітики, зокрема і російські, сьогодні сходяться на тому, що, найімовірніше, зернова угода буде відновлена. Це буде або наприкінці вересня або на початку жовтня,
– вважає він.

Зернова угода: останні новини

  • Глава ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Україна продовжить експортувати продовольство, подобається це Кремлю чи ні. За його словами, вже вживаються відповідні заходи, які дозволять це робити.
  • У турецькому порту Деріндже 7 серпня пролунав потужний вибух. Це сталося, коли там завантажували судно із зерном. Унаслідок вибуху постраждало 10 осіб. Двоє із них перебувають у важкому стані.
  • Представник головного управління розвідки Андрій Юсов зазначив, що в українській розвідці планують перевірити всю інформацію щодо вибуху у порту Туреччини. У ГУР припускають, що до інциденту може бути причетна Росія.
  • Голова Турецької зернової ради Ахмет Гюльдал однією з ймовірних причин вибуху називає диверсію. Точну причину вибуху назвуть тільки після завершення розслідування.