Танкери "зникають" біля Азорських островів – крихітної групи островів, розташованої за 1500 кілометрів на захід від Португалії. Ймовірно, десь посеред Атлантики відбуваються невидимі передачі нафти з корабля на корабель.
До теми Одна з країн Азії заохочує свої компанії більше купувати нафту з Росії: що про це відомо
Танкери з російською нафтою дедалі частіше вимикають локацію
Щонайменше 3 танкери з російською нафтою за останні 10 днів зникли з систем відстеження суден (AIS), коли наближалися до Азорських островів (належать до Португалії). Це може свідчити про передачу партій на інші судна. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну таких передач не було, тим паче з вимкненням супутникового моніторингу.
Наразі незрозуміло, чому це відбувається. Цілком ймовірно, що деякі покупці російської нафти хочуть завершити купівлю якомога приватніше. Зауважте, що Євросоюз затвердив 6 пакет санкцій проти країни-агресорки, який містить ембарго на нафту. Проте це обмеження почне діяти лише в грудні.
Водночас деякі російські вантажі починають зникати з поля зору на шляху до Азії. Перевантаження нафти з судна на судно є звичним явищем. Окрім цього, російські танкери роками були біля узбережжя Данії з вимкненою локацією, а останнім часом – і у Середземному морі, і навіть біля Азорських островів.
Однак рідше трапляється те, що судна просто зникають з поля зору. Таку тактику часто використовують для перевезення нафти з підсанкційних Ірану та Венесуели. Тоді судна рухаються поруч, а потім менший танкер передає свій вантаж на більший. Після цього він транспортує нафту на далекі торгові шляхи, найчастіше – в Азію.
Передача російської нафти з корабля на корабель між Мадейрою та Азорськими островами / Фото Bloomberg
Цікаво Це ключове, – інвестиційний банкір сказав, що може бути у 7 пакеті санкцій проти Росії
Коротко про нафтове ембарго
- Ще на початку повномасштабної війни в Україні Австралія, Канада та Сполучені Штати Америки заборонили імпорт російської нафти. Велика Британія пообіцяла зробити це до кінця 2022 року.
- Після понад місяця обговорень Європейський Союз також наклав на Росію нафтове ембарго. Таке рішення ЄС до кінця року скоротить імпорт нафти та нафтопродуктів країни-агресорки на 92%.
- Однак не усі країни пішли таким шляхом. Зокрема, Кіпр, Мальта та Греція з початку повномасштабної війни в Україні, навпаки, вдвічі збільшили обсяги постачання російської нафти.
До теми – Китай та Індія компенсують втрати Росії від санкцій: дивіться відео