За інформацією видання "Дзеркало тижня", саме це українські дипломати намагаються пояснити європейським чиновникам.

Окрім цього, Віктор Янукович під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель порушував питання боргу компанії Тимошенко перед міністерством оброни Росії, які колишня прем'єр нібито перекинула державі.

Янукович, намагаючись переконати Мер­кель у корисливих мотивах дій екс-прем’єра, повідомив, що Тимошенко погодилася на невигідні для України газові угоди в обмін на обіцянку росіян закрити справу про борг ЄЕСУ.

За інформацією Дзеркала тижня, Меркель до обговорення нового обвинувачення проти Тимошенко не була готовою. Тому ще раз повторила, що політичні фігури мають нести політичну, а не кримінальну відповідальність.

"Це що ж виходить, якби в Німеччині діяло таке саме законодавство, як в Україні, то після того, як я перестала бути канцлером, мене мої противники цілком могли б засадити у в’язницю, наприклад, за рішення надати багатомільярдну допомогу Греції?" — приблизно так висловилась, за словами співрозмовників "Дзеркала тижня", канцлер Німеччини на зустрічі з Януковичем.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд визнав Юлію Тимошенко винною за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади та службових повноважень).

Тимошенко було засуджено до 7 років в'язниці із забороною займати державні посади протягом 3 років після завершення терміну ув'язнення.

13 жовтня 2011 року проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко порушили нову кримінальну справу за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України.

Слідство звинувачує Юлію Тимошенко в тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.