Можливе перенесення майданчика для переговорів мають схвалити ще ОБСЄ та Росія. Про це глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук розповів в коментарі "РБК-Україна".
До теми Будапешт або Кишинів замість Мінська: яка альтернатива для "прописки" ТКГ
Водночас українська сторона самостійно поки не підіймає це питання. Втім, варіант перенесення засідань ТКГ в іншу країну не виключається.
Кравчук наголосив, що Україна не втручається у внутрішні справи Білорусі, а модератором переговорів в Мінську є ОБСЄ.
Якщо в ОБСЄ, в тому числі в Україні, в Росії та інших країнах, приймуть рішення про те, що потрібно перенести (майданчик переговорів ТКГ з Мінська – 24 канал), то ми це розглянемо і разом приймемо рішення. Зараз Україна це питання на порядок денний не виносить,
– пояснив Кравчук.
Раніше, в інтерв'ю "Сегодня" Кравчук наголосив, що Білорусь ніяк не бере участь у переговорному процесі, а лише створила умови та надала майданчик для зустрічей ТКГ. Наразі причин, аби змінювати це місце зустрічі, Кравчук не бачить.
"Я не думаю, що цей майданчик, під впливом тих процесів, які там зараз відбуваються, зміниться або можуть бути якісь загрози. Я просто не допускаю цього. Але, слід передбачати все. Якщо раптом там буде якась, не знаю, як назвати, революція (раптом, я не кажу, що буде), тоді подивимося", – додав Кравчук.
До теми Передчасно про це говорити, – Кравчук щодо заміни мінського формату
Цікаво, що наступна зустріч ТКГ у Мінську запланована на 18 серпня. Вперше вона відбудеться під головуванням нового очільника української делегації Леоніда Кравчука.
У переговорах також братиме участь експрем'єр-міністр України Вітольд Фокін. Через складну ситуацію у Білорусі зустріч може відбутись в онлайн-форматі.
Що відбувається у Білорусі: коротко
- Після оголошення попередніх результатів президентських виборів 9 серпня в Білорусі спалахнули масштабні протести. На виборах перемогу нібито здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко. Принаймні, про це заявляє ЦВК країни.
- Білоруси з цим не згодні, вони кажуть, що вибори були повністю сфальсифіковані. Ці слова підтверджують і незалежні спостерігачі.
- За тиждень протестів у Білорусі загинули щонайменше двоє осіб, більше ніж тисяча – поранені. Понад 7 тисяч – затримані.
- Річ у тім, що у перші кілька днів масових акцій ОМОНівці нещадно били та затримували людей.
Важливо Лукашенко – персона нон грата: депутати Європарламенту не визнають вибори в Білорусі
- З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
- 16 серпня у Мінську провели історичний марш за свободу, участь у якому взяли близько 400 тисяч осіб. На противагу маршу протестувальників Лукашенко зібрав у Мінську свій "антимайдан" з бюджетників. Виступаючи перед ними, він заявив, що не віддасть Білорусь та не проведе повторних виборів у країні.