В ефірі 24 каналу Роман Костенко відзначив, що дізнатися, чи матиме постанова підтримку в 150 депутатів можна буде, коли документ буде внесений в зал. Втім додав, що наразі "Голос" проводить роботу, спілкується з членами інших фракцій.

Читайте також У справі вагнерівців розпочали три кримінальні провадження, – Венедіктова

Нардеп сподівається на те, що підтримка цієї постанови буде. І додає: деякі люди зараз починають маніпулювати й казати, що десь президент мав право скасовувати чи давати команду на операцію.

"Але питання полягає у тому, чи була дійсно зрада в Офісі Президента", – наголосив він.

За словами Романа Костенка, якщо зрив спецоперації справді відбувся, то це завдасть удару по репутації й самого президента. На його думку, "слуги народу" це розуміють. Зокрема, вони не дали своїх людей-кандидатів до ТСК. Хоча отримували запрошення до проведення тимчасово слідчої комісії.

Також він зауважив, що члени ТСК розуміють: парламент не збирається нікого звинувачувати чи "відбілювати". Крім цього, у справі буде багато секретних матеріалів, які навіть в деякій частині не можна буде повідомляти суспільству.

Але зараз є запит на поняття справедливості. І чи дійсно була зрада, чи хтось злив Білорусі та РФ операцію, яка понад рік готувалась українськими спецслужбами і могла увійти до списку найуспішніших операцій світового рівня з затримання терористів,
– відзначив депутат.

Роман Костенко вважає, що покарання має понести той, хто розголосив інформацію. Якщо справді була така людина, яка передала її противнику чи Білорусі, то ця людина повинна бути покарана.

Нардеп також назвав декілька моментів щодо розслідування цієї спецоперації:

  • Перше питання – до спецслужб і Офісу Президента. Як такого рівня інформація стає доступом для громадськості.
  • Друге – про неї говорить Путін і РФ та намагається використати проти наших спецслужб при веденні гібридної війни з Україною.

"Впевнений, що ця операція була. Але ми будемо з усім розбиратись вже в ТСК", – підсумував він.

Ситуація з вагнерівцями: що треба знати

  • 29 липня на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Київ попросив Лукашенка віддати тих із них, хто воював на Донбасі проти українців – загалом 28 людей.
  • Було кілька версій того, що бойовики робили в Білорусі. Лукашенко стверджував, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію в країні. Натомість росіяни стверджували, що Білорусь лише відправний пункт, а переїзд бойовиків узгоджений з місцевою владою.
  • Згодом Білорусь віддала вагнерівців Росії, хоча й обіцяла видати їх Україні. Тоді українські журналісти, зокрема Юрій Бутусов і Яніна Соколова, стверджували, що їхнє затримання за самого початку було спецоперацією СБУ.
  • Володимир Ар'єв опублікував документи СБУ, які вказують на те, що українським спецслужбам було відомо про вагнерівців задовго до їхнього затримання в Білорусі.
  • Україна начебто понад рік вела операцію з розшуку і затримання причетних до злочинів на Донбасі, зокрема до збиття малайзійського літака рейсу MH17. Однак після того, як силовики доповіли про спецоперацію Офісу Президента, вона була зірвана, ймовірно, через витік інформації.