Активність ворога в районі острова Зміїний в ефірі телемарафону прокоментувала керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк, пише 24 Канал. За її словами, ворог продовжує свою активність над акваторією Чорного моря, зокрема з використанням тактичної авіації, час від часу спрямовуючи керовані авіабомби саме в напрямку острова Зміїний.

Дивіться також Союзник на двох стільцях: до чого Ердоган готує Путіна та як на це впливають гроші Катару

Росію дратує те, що Україна продовжує експорт Чорним морем

Як пояснила Гуменюк, ворог намагається таким чином тиснути на цивільне судноплавство.

Спікерка зазначила, що росіянам не дає спокою той факт, що "Україна всупереч зупиненій зерновій угоді продовжує розвиватися як морська держава і намагається просувати свої ініціативи навіть навігаційні, які досить вдало були реалізовані за допомогою 4 суден у Чорному морі".

Саме тому, як каже Гуменюк, росіяни намагаються тиснути. Зокрема, ворог раніше атакував портову інфраструктуру, переконуючи світову спільноту, що портова інфраструктура України не може функціонувати.

Також Росія атакує морські транспортні шляхи для того, щоб судна, капітани суден та судновласники не відчували спокою й не були переконані в безпеці.

Але Сили оборони Півдня працюють, забезпечуючи безпеку в Чорному морі й ці навігаційні процеси, які мають відбуватися, вони відбуваються,
– наголосила Гуменюк.

Яка ситуація у районі острова Зміїний: подробиці

  • Влітку 2022 року українські військові визволили з-під окупації острів Зміїний, що стало важливим кроком для експорту продовольства з України.
  • Через рік Росія вирішила саботувати зернову угоду, пригрозивши завдавати ударів по суднах, які прямують до українських портів. При цьому Росія розпочала масштабну кампанію, у рамках якої завдає ударів по портовій інфраструктурі України.
  • Зрештою, Україна, яка оголосила про військову загрозу в портах Росії, забезпечує рух суден Чорним морем без зернової угоди.
  • Після цього Росія і почала атакувати острів Зміїний, скидаючи керовані авіабомби. Також 11 вересня українські військові знищили російський БпЛА оперативно-тактичного рівня, який окупанти запустили в напряму Зміїного для розвідувально-диверсійної роботи.