Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив білоруський журналіст та опозиціонер Франек Вячорка. На його думку, Путін може дійти до запуску ядерних ракет з території Білорусі.
Дивіться також РСЗВ "Шквал" – Білорусь лякає новою розробкою: чи краща вона за радянські "Гради"
Путін хоче перетворити Білорусь на полігон
Вячорка зазначив, що Лукашенко робить усе, що йому скаже Путін. Ймовірно, диктатори говорили про розміщення ядерної зброї на території Білорусі, наступні кроки щодо спільних навчань та загалом про поглинання Білорусі Росією.
Путін хоче перетворити Білорусь не тільки у майданчик для запуску ракет, але й у полігон. Можливо, він дійде до запуску ядерних ракет з території Білорусі. На початку війни вже була така розмова. Вони казали, що можуть зробити скидання тактичної зброї на Поліссі, щоб залякати Україну та Захід,
– сказав він.
Опозиціонер вважає, що це і досі є у планах Путіна та Лукашенка. За його словами, чи це буде розміщення ядерних ракет за 10, чи за 100 кілометрів від кордону НАТО – ролі не грає.
Вячорка про зустріч Лукашенка та Путіна: дивіться відео
Завдання диктаторів – тримати Захід у напрузі
Франек Вячорка підкреслив, що у Вашингтоні та Брюсселі не знають точно, чи планують диктатори застосовувати ядерну зброю, чи розмістять вони її на кордонах з НАТО. Ядерні погрози – це частина психологічного тиску на Захід.
"Це елемент ядерного шантажу. Їхнє завдання – тримати в напрузі Польщу, змусити країни Заходу та США нарощувати своє угрупування в Європі, більше платити за війська", – зауважив журналіст.
В ISW проаналізували зустріч Лукашенка й Путіна
- Путін та Лукашенко 5 квітня зустрілись тет-а-тет, а 6 квітня взяли участь у засіданні Вищої державної ради Союзної держави. Там обговорювали питання союзної інтеграції в безпеці, економіці, обороні, культурі та гуманітарній сфері.
- Путін заявив, що чиновники виконали 74% союзних програм. Говорив про створення єдиної системи непрямих податків, заходи для формування загальних стандартів для промисловості обох країн, а також про уніфікацію білоруського та російського торговельного законодавства.
- Не обійшлось без теми заміщення імпорту. Аналітики зазначають, ймовірно, це потрібно, щоб пом'якшити санкції Заходу. Кремль докладає багаторічних зусиль, щоб включити елементи оборонно-промислової бази Білорусі. Обидві держави, напевно, використовують зусилля щодо економічної інтеграції Союзної держави, аби посилити свої поточні заходи щодо ухилення від санкцій.
- Лукашенко виступив із шаблонною риторикою. Аналітики вважають, що його заяви вказують на те, що диктатор не має наміру далі втягувати Білорусь у військові дії Росії. Лукашенко заявив, що НАТО начебто цілеспрямовано нарощує сили вздовж кордонів Союзної держави, а також, що Захід розв’язав інформаційну, політичну та економічну війну проти Білорусі та Росії.
- Раніше Лукашенко використовував таку риторику, намагаючись виправдати опір тиску Кремля. Він стверджував, що Білорусь має захистити західний фланг Союзної держави.