Як повідомляє ТСН з посиланням на The Financial Times, замороження активів сталося за позовом компанії Raga Establishment, яка належить колишньому голові правління "Родовід Банку" Денису Горбуненку.

Читайте також: З'явилась інформація, скільки Ахметов винен росіянам за "Укртелеком"

Так, у компанії заявляють, що в 2013 році вони продали "Укртелеком" Ахметову, який повинен був заплатити 860 мільйонів доларів, однак натомість бізнесмен нібито вніс лише 100 мільйонів доларів авансу та опісля припинив платежі.

Зауважимо, що під санкції може потрапити в тому числі і квартира в лондонському "Гайд-парку", яку підприємець придбав в 2011 році – тоді вона була найдорожчою приватною резиденцією у Великобританії.

Ахметов може подати апеляцію до 8 січня.

Додамо, що у 2011 році держава продала 92,79% акцій "Укртелекому" за 10,5 мільярда гривень компанії ЕСУ, дочірній фірмі австрійського фонду EPIC. Через два роки, в 2013 році, "Укртелеком" перепродали групі СКМ Ахметова.

Колишня назва Raga Establishment Ltd – Epic Telecom Invest Ltd. Ця кіпрська компанія виступила від імені австрійського фонду EPIC офіційним власником ЕСУ на момент приватизації "Укртелекому".

Горбуненко придбав Raga Establishment у 2013 році.

Нагадаємо, 20 грудня стало відомо, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт коштів іншого українського олігарха – Ігоря Коломойського.