В ефірі 24 каналу він наголосив, що журналісти підхопили і розтягнули його висловлювання. Однак не розглянули в повному контексті цей дискурс і наратив.
До теми Якщо Захід буде дружити з Росією, Україна розвернеться на Схід, – Арестович
Я завжди був прихильником того, що не варто судити за заголовками. Тому що вони в сучасному світі - яскраві обгортки", – підкреслив Арестович.
І додав, що не казав нічого про розворот української позиції. А мав на увазі, що Україна перебалансує свої інтереси, якщо їх буде здано. Відтак саме це було прямою відповіддю на конкретне питання журналіста.
Він пояснив, що на Заході є різні сили, на які опирається і з якими взаємодія наша країна. Втім нашими союзниками є ті з них, хто вважає, що не вдасться перетягнути Путіна на бік Заходу, аби стримувати Китай. Вони представлені як країнами, так і окремими політиками
Арестович: Китай має чи не найкращий досвід виходу з пострадянської пастки
Спікер української делегації в ТКГ відзначив, що мав на увазі вивчення досвіду країн Сходу. Наприклад, Китай – це країна, яка має величезний досвід у розв'язуванні тих проблем, які стоять перед цивілізацією. Мовиться про COVID-19, зростання економіки.
Якщо Китай будує шпиталь за 10 годин в умовах ковіду і багато енергетичних станцій, є однією з найбільш просунутих країн у галузі штучного інтелекту – нам цікавий цей досвід? Як і досвід В'єтнаму, Туреччини, Азербайджану,
– прокоментував він.
І зауважив, мовиться не про розворот, а про вивчення досвіду розв'язання питань. Адже Китай має чи не найкращий досвід виходу з пострадянської пастки, що є цікавим для України.
Арестович прокоментував заяву про "розворот України на Схід":
Водночас інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі 24 каналу заявив, що грати з Китаєм у геополітичні ігри – дуже небезпечно. Хоч зараз Китай є найбільшим торгівельним партнером, це великий ринок і розвивати сферу торгівлі й туризму з китайцями потрібно, не варто заганяти себе у ситуацію як з "Мотор Січчю".
Ми маємо торгувати з Китаєм, але дуже небезпечно загравати у геополітичні ігри з ним,
– пояснив Фурса.
Кредити Китаю для України
Китайці готові давати кредити іншим країнам. Таким чином вони просувають власні інтереси в світі. Проблема полягає у тому, що ці кредити зазвичай тягнуть за собою корупцію, оскільки толерантність до неї у китайців дуже висока.
Міжнародний валютний фонд завжди вимагає контролювати дефіцит бюджету, тобто робити так, щоб борги були невеликі. Коли країна бере борг у Китаю, він не виставляє жодних умов,
– наголосив Фурса.
Інвестиційний банкір зазначив, що китайські умови зручні насамперед для українських політиків. Вони можуть взяти гроші, роздати їх на проєкти всередині країни й показати "результат" виборцям. Коли ресурс буде вичерпано, китайці прийдуть за своїм, але віддавати буде нічим.
Загравання України зі Сходом
Спроби українських політиків "розвернути" країну від Заходу до Сходу експерт називає шантажем. Мовляв, Україна не хоче робити реформи, тому й намагається змінити партнерів.
"Виникає питання, навіщо ми тоді вирішували, що євроінтеграція – це наша мета. Чому ми хочемо жити як у Польщі? Якщо ми будемо розвертатися в сторону Китаю, як у Польщі в нас не буде", – підкреслив Фурса.
Сергій Фурса про співпрацю України з Китаєм: дивіться відео