Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що на теперішній момент Росія вистрілює переважно від 15 – до 20 тисяч артилерійських снарядів за добу. Україна ж має значно скромніші можливості – лиш близько 2 тисяч за добу. Країни Заходу теж не мають такого великого виробництва снарядів, як у Росії.
Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ
В чому проблема
Як наголосив Черник, після Другої світової війни США та країни Заходу почали орієнтуватися на ракети та авіацію. Артилерія є лише допоміжним засобом. Росія ж, навпаки, орієнтується саме на артилерію.
Ніхто не дивився у бік артилерії. Але зараз маховик запущений. Якщо на початок повномасштабної війни США виробляли близько 13 тисяч артилерійських боєприпасів в місяць, то на осінь минулого року вийшли на 50 тисяч, а на 2025 рік декларують план вийти на 80 тисяч. Обов'язково вийдуть. Але, на жаль, не так швидко, як би ми цього хотіли,
– сказав Черник.
Росія ж поки, за приблизними даними, виробляє близько 125 – 130 тисяч артилерійських снарядів на місяць. Це досить значні цифри. Тому Україна поки змушена посилено використовувати ударні дрони та бити по логістиці ворога.
Є ще одна проблема. Є проблема з виробництвом пороху. Раніше всі пішли в ракети. Ніхто не думав про масштабованість застосування артилерії в тому вигляді, як це зараз відбувається. Ці вузлові проблеми будуть довго вирішуватися,
– пояснив Черник.
Військова допомога для України: коротко
- За даними ЗМІ, ЄС не встигне надати Україні мільйон снарядів до 1 березня 2024 року, як було узгоджено. На той час вони матимуть лише 600 тисяч боєприпасів.
- Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Росія використовує втричі більше артилерійських боєприпасів, ніж Сили оборони. Україна зіштовхується з "критичною" нестачею снарядів.
- Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що потрібно і надалі підтримувати Україну. Штати відносно скромно інвестують, хоч це й приносить значну геополітичну вигоду.