Імовірно, в Україні є невелика партія ракет ATACMS. Проте цього достатньо, аби уразити важливі цілі ворога. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський, зауваживши, що в Україні небагато пускових установок для цих ракет.
Читайте детальніше Могли уразити вертольоти росіян у Бердянську: що відомо про ракети ATACMS, які отримала Україна
Чи стане ATACMS "зброєю перемоги"
Американські ракети, можна припустити, певний час вже були в Україні. Не використовували їх через насамперед військову доцільність.
"Запуск таких ракет – це не просто натиснути на кнопку. Це напружений період навчання, продумування алгоритмів залучення цих ракет і визначити достойні цілі, знищення яких завдасть максимального урона противнику", – зазначив Сергій Грабський.
Водночас ATACMS в Україні не буде багато. Це, зокрема, пов'язано з малою кількістю пускових установок HIMARS, з яких можна здійснювати запуск цих ракет.
Чи допоможуть нам ці ракети? Так. Вони є певним інструментом, який дозволить нам в майбутньому досягнути якісного перелому в цій війні. Не мовиться про "зброю перемоги" і покладати стовідсоткові надії на неї не можна. Це один з інструментів,
– зауважив військовий експерт.
Сергій Грабський про ATACMS на полі бою: дивитись відео
На думку військового експерта, перша партія ATACMS для України може вимірюватись кількома десятками ракет.
Цілком імовірно, що після передачі ракет ATACMS, Україні нададуть більше якісної та потужної зброї. Адже навіть після першого використання американських ракет – результат вражає
Потужності ракет ATACMS / Колаж 24 Каналу
Удар по аеродромах, ATACMS в Україні: що відомо
- Вночі 17 жовтня Збройні Сили України завдали удару по аеродромах у тилу ворога – тимчасово окупованому Луганську та Бердянську. Завдяки точним координатам, атака завдала максимальних втрат окупантам: знищено 9 гелікоптерів, системи ППО, спецтехніку та склад боєприпасів ворога.
- Так звані російські "воєнкори" почали поширювати інформацію, що ЗСУ вдарили американськими ракетами ATACMS. Як доказ, було опубліковані фото уламків ракет.
- Надвечір у виданні The Wall Street Journal зазначили, що для атаки українські військові справді використали саме ATACMS. Журналісти додали, що Україні напередодні передали невелику кількість ракет.
- Згодом президент України Володимир Зеленський офіційно підтвердив, що для удару по ворожих аеродромах було застосовано американські ракети. Зеленський подякував партнерам за підтримку та відзначив потужну роботу наших військових.