Про це 24 Каналу заявив військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. Він зауважив, що можна туди відправляти БпЛА, аби просто викликати роботу цього ЗРГК. Тоді більша частина бойового завдання уже буде виконана.
До теми Влучили поблизу "секретних об'єктів" та міноборони: все, що відомо про атаку БпЛА на Москву
"Робота ЗРГК "Панцир" більш небезпечна, ніж робота самого БпЛА", – сказав Світан.
"Панцир" не помітив дрон, адже міг бути просто не в автоматичному режимі, а в ручному. Або, наприклад, не спрацювала система виявлення.
"Ефективна площа розсіювання БпЛА маленька, як у горобця. Швидкість теж невелика. "Панцир" навіть в автоматичному режимі міг не сприйняти безпілотник як ціль, і тому дрон зміг виконати бойове завдання", – сказав військовий експерт.
До того ж є багато перешкод від землі для локатора цього комплексу – будинки. В основному, це залізобетон.
Треба бути повним ід*отом, не розбиратися, як працюють такого роду комплекси, щоби ставити його в залізобетонні будівлі. У нього світиться все і вся – кожен дім та залізобетонний стовп у локаторі,
– наголосив полковник ЗСУ в запасі.
Найімовірніше, ЗРГК має дуже слабку систему зняття перешкод, тож серед залізобетонного міста нічого не бачить.
Чому російська ППО небезпечніша за дрони, які "атакують" Москву: дивіться відео
Не кілька, а цілий рій
Безпілотники, які "атакували" столицю країни-агресорки, найімовірніше, мали завдання саме розвідки. Вони були саме в тому районі, де розташовано багато ворожих штабів – зокрема, центри ухвалення рішень, а також головне розвідувальне управління Росії.
"БпЛА завдання виконали, щонайменше, розвідувальне. Пройшли в майже центр міста і ніхто до ладу не збив", – сказав Світан.
Ті системи радіоелектронної боротьби, про які говорять росіяни, – звичайні глушилки, які якось прикривають об'єкти. Утім вони не стали реальною перепоною, адже безпілотники своє завдання виконали.
"Направлення БпЛА, локація їх падіння та виконання бойового завдання була в районі головного розвідувального управління генштабу російської армії", – зауважив льотчик-інструктор.
Оскільки безпілотники пройшли до Москви, це означає, що їх ніхто не помітив та не перехопив. Тому, ймовірно, по цьому ж маршруту або поруч може пройти рій дронів.
"Атака" дронів на Москву: головне
- Мешканці столиці країни-агресорки зранку 24 липня повідомляли про вибухи. Росіяни жалілися, що "невідомі дрони атакували" військову частину у місті. Окрім того, один БпЛА начебто прилетів неподалік міноборони Росії.
- За даними джерел 24 Каналу у спецслужбах, за нічною "атакою" по Москві стоять представники української розвідки. Джерела уточнили, що всі "пташки" до столиці Росії долетіли. Однак, кількість безпілотників не назвали.
- Після "атаки" у росіян значно "підгоріло". Вони питали, де перебуває російська ППО. Жителі країни-агресорки закликали "нищити міста України".