Про це 24 Каналу розповіла начальниця об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк, зауваживши, що дії окупантів показують, що для них нині є пріоритетним.
Читайте також Можуть собі дозволити більше за Gepard, – Ігнат про саморобну ППО, яка вперше збила "Шахед"
Куди росіяни б'ють "Шахедами"
Гуменюк зазначила, що основною тактикою Росії залишається розосередження зусиль нашої протиповітряної оборони. Противник намагається запускати "Шахеди" одразу з кількох напрямків, застосовує складне маневрування, зокрема, використовує особливості ландшафту і висоти, щоб зрозуміти, де саме дрони максимально непомітні.
За її словами, в ніч на 18 січня окупанти вдалися до класики, відправляючи дрони зі східного узбережжя Азовського моря, прокладаючи маршрут переважно тимчасово окупованою територією.
Але також однією з таких новацій є, що вони намагаються застосовувати дрони вже по прифронтових територіях,
– зауважила очільниця пресцентру Сил оборони Півдня.
Вочевидь, вважає вона, такі дії російських загарбників свідчать про їхню пріоритетність. Вони намагаються нищити логістику прифронтових регіонів, аби максимально ускладнити їм життя.
Очільниця пресцентру Сил оборони Півдня розповіла, що під час цієї нічної атаки була помітна активність ворожих дронів на Херсонщині. Окупанти поцілили в житлові квартали Херсона, в агропідприємство на Береславщині. Агропідприємства досі залишаються однією з пріоритетних цілей ворога, який намагаються вибити нас з можливості брати участь в світовій продовольчій програмі.
Також була потужна робота зі знищення дронів на Миколаївщині, там знешкодили 8 "Шахедів". Однак деякі уламки завдали шкодити ще одному агропідприємству, побили ангар для збереження збіжжя. На Херсонщині вдалося впіймати лише один ворожий дрон.
Наскільки ефективна РЕБ проти дронів
Очільниця пресцентру Сил оборони Півдня зауважила, що цю війну вже називають війною дронів. Тому є розуміння, що необхідно протидіяти дронам, не лише виготовляючи свої і відправляючи їх у бік ворога, а й захищаючи свій простір від ударів баражуючими снарядами.
За її словами, в зоні відповідальності ОК "Південь" активізувалося використання FPV-дронів і безпілотників інших модифікацій. Ворог прикріплює до них вибухові, осколкові боєприпаси, які завдаючи ударів по цивільних та спеціалізованих автівках, а також по місцях скупчення людей.
Використання повітряного простору ворогом у такому сенсі є певною компенсацією за неможливість застосування артилерії там, де ми вибиваємо їх з вогневих позицій,
– пояснила Гуменюк.
Тож, підсумувала вона, протидія засобами РЕБ дуже потрібна й постійно вдосконалюється. Це ще одна ознака цієї війни, де засоби ураження не обов'язково мають бути вогневими.
Російські атаки "Шахедами": головне
- Ввечері 17 січня російські військові атакували Україну кількома групами дронів-камікадзе. Мешканців регіону попереджали про загрозу. Згодом стало відомо, що Сили ППО збивали російські "Шахеди" у Хмельницькій області.
- Росія проти ночі 18 січня запустила по Україні 33 "Шахеди" з району Приморсько-Ахтарська та Курської області. Наші військові знищили більшу частину ворожих цілей. Також окупанти вдарили по Харківській області ракетами з Бєлгородської області.
- Напередодні також повідомили про успішну роботу гібридної системи ППО під назвою FrankenSAM саме по "Шахеду". Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що являє собою ця система протиповітряної оборони.