Про це у своєму відеоблозі розповів військовий експерт Олег Жданов, передає 24 Канал. Він зауважив, що ВДК "Оленегорский горняк" та танкер Sig порушили державний кордон України, тому є легальними цілями.

Важливо Танкер Sig виконував непрості завдання: чим допоможуть Україні затоплення таких кораблів

Ніхто не захоче страхувати ні судна, ні вантаж

Уже є перші наслідки успішних спецоперацій СБУ й ВМС по атаці на базу у Новоросійську й судна у Керчинській протоці. Страхові компанії підняли ціни на страхування суден, які ідуть в російські порти в Азовському й Чорному морях.

Судновласники раптово охололи. Хто тепер буде возити?
– мовив Жданов.

Також викрили чергову сіру схему росіян. Грецький танкер дрейфував у Середземному морі, а до нього підходили російські танкери, зливали нафту й Росія отримувала інші документи. У такий спосіб країна-агресорка обходила санкції буцімто це не російська нафта. Однак тепер вивезення нафти з Новоросійська обмежене.

Україна оголосила про військову загрозу в акваторії шести російських портів. Вона стосується таких портів як Анапа, Новоросійськ, Геленджик, Туапсе, Сочі та Тамань.

"Це говорить про те, що ніхто не гарантує безпеку. Тепер жодна страхова компанія не захоче страхувати ні судна, ні вантаж. І не треба нічого загороджувати, не треба ганяти ні за ким в акваторії Чорного моря. Тепер Росія буде думати як їй зробити нафтовий коридор для того, аби вивозити її через Чорне море", – зазначив військовий експерт.

Які наслідки для Росії матимуть атаки на "Оленегорский горняк" та Sig: дивіться відео

Ювелірна робота

Жданов відзначив професіоналізм СБУ на чолі з Василем Малюком. Українська спецслужба точно знала, що найбільший танкер російського торгового флоту незавантажений, тому не сталося екологічної катастрофи.

"Танкер Sig пошкоджений у місці, де розташований машинний відділ. Воно потонуло, двигун зламався. Зараз морська вода "попрацює" над його складовими. Розливу нафти не сталося – це просто ювелірна робота", – додав військовий експерт.

Атака на "Оленегорский горняк" та Sig: коротко

  • Протягом двох днів СБУ та ВМС провели спецоперації щодо ударів по російських кораблях. Спершу вночі 4 серпня надводний дрон атакував російський десантний корабель "Оленегорський горняк" біля Новоросійська. Великий десантний корабель міг здійснювати рейси у Крим, перевозячи у режимі порома велику кількість техніки й особового складу.
  • Після підбиття корабля "Оленегорський горняк" росіяни почали бідкатись, як судно могли пошкодити, якщо всі атаки "дронів" відбили, а також усвідомили, що не варто публікувати наслідки підбиття у мережу.
  • Наступної ночі, 5 серпня, після атаки підводного дрона отримав пробоїну російський танкер SIG. Танкер раніше перевозив авіаційне паливо з окупованого Криму до Сирії, за що на нього США наклали санкції.
  • Голова СБУ Василь Малюк заявив, що будь-яка "бавовна", яка відбувається із кораблями Росії чи Кримським мостом, є абсолютно логічним і ефективним кроком стосовно ворога.