Ексміністр палива та енергетики Іван Плачков розповів 24 Каналу, що Україна має три основних види генерації – атомні, теплові та гідроелектростанції. Звичайно, ще є сонячні та вітрові, але вони працюють як базові, а гідроелектростанції все ж регулюють потужності.
Дивіться також Вартість електроенергії в Україні може зрости вже з 1 червня: на скільки підвищать тариф
Баланс в режимі онлайн
Іван Плачков сказав, що регулюючі потужності забезпечують баланс.
Ми з вами споживаємо, скільки хочемо і коли хочемо. А в цей час енергетики повинні згенерувати необхідну для цього кількість. Неможливо, щоб ми більше споживали, а вони менше виробляли, чи вони більше виробляли, а ми менше споживали. Повинен бути чіткий баланс в режимі онлайн, бо так працює енергосистема,
– підкреслив ексміністр палива та енергетики України.
Він додав: якщо українці споживають більше електрики, а генерація не може виробити її в достатній кількості, частота в мережі зменшується до певної межі, коли починає працювати автоматичне частотне розвантаження. А потім все вимикається – і Україна отримує тотальний блекаут.
Наразі втрати теплової генерації, яка працює на вугіллі, становлять не менш ніж 80% – в основному, це електростанції ДТЕК.
Цими безпрецедентними масованими атаками саме напередодні літнього періоду росіяни хочуть досягнути тотального блекауту в Україні, коли лягає вся енергосистема,
– зауважив Іван Плачков.
Він підкреслив, що українцям потрібно прислуховуватися до заяв від Укренерго або енергетиків щодо скорочення споживання електроенергії. Особливо – в часи пікових навантажень зранку та ввечері.
Це треба виконувати для забезпечення балансу споживання виробництва. Якщо ж цього не робити, автоматичне частотне розвантаження буде відключати систему незалежно від операторів.
Для українців буде краще скоротити споживання електроенергії та не доводити до того, що оператори та диспетчери будуть скорочувати їх примусово,
– підсумував Плачков.
Удари по енергетиці України: актуально
- Взимку 2024 року Україна найбільше очікувала ударів по енергетичній інфраструктурі, але цього не сталося. Одна з причин дуже проста: на той момент росіяни не накопичили потрібну кількість ракет. Однак зараз вони здатні виготовляти близько 100 ракет щомісяця. Інша причина – затримки у постачанні військової допомоги від західних партнерів для ППО. Зважаючи на обмежену кількість ракет для захисту неба, окупанти вдалися до інтенсивних обстрілів.
- Загалом українська енергосистема втратила понад 8 гігаватів потужностей.
- У Міненерго оцінюють пошкодження від атак росіян по українській енергетиці у понад 1 мільярд доларів. Зараз ведуться розмови про підвищення тарифів для споживачів, адже для наступного опалювального сезону потрібні ресурси.
- Українцям радять знизити споживання електроенергії з 17:00 до 23:00 години, обмежуючи використання потужних електроприладів, таких як пральні машини, бойлери, праски, електроплити та обігрівачі. Слід уникати одночасного ввімкнення декількох потужних приладів.