У п'ятницю, 14 червня, відбулося засідання Радбезу ООН, на якому виступив постпред України Сергій Кислиця. Дипломат, зокрема, наголосив на героїзмі бригади "Азов" та брехні Росії, яка уже зазнає краху.

Дивіться також Кислиця чітко пояснив для ООН, що криється за "миротворчими пропозиціями" Путіна

Україна закликає до звільнення бійців "Азову"

Власне, 12-та окрема бригада спецпризначення "Азов" Нацгвардії України пройшла перевірку за законом Ліхі, проведену американським урядом. Це закон США про надання допомоги іноземним державам.

Не було знайдено жодних доказів порушень з боку бригади "Азов", які могли б перешкодити наданню їй військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки,
– сказав Кислиця.

Постпред констатував: відповідний факт спростовує російську кампанію з дезінформації, що триває з 2014 року. Кислиця згадав, що солдати "Азову" були серед захисників Маріуполя у 2022 році та його мирних жителів, яких Росія вбивала в промислових масштабах.

Чимало бійців бригади потрапили до полону. Вони досі перебувають у російських в'язницях, гинуть від тортур та вбивств. Найгучніший доказ свавілля ворога – вбивство Росією українських захисників, що перебували в фільтраційній тюрмі в Оленівці.

Ми знову закликаємо припинити тортури азовців, надати їм безперешкодний і регулярний доступ від Міжнародного комітету Червоного Хреста та правозахисників, а також включити їх до обмінів полоненими.

За повідомленнями Управління Верховного комісара ООН з прав людини, деяких з азовців були забиті до смерті, а іншим винесено довгострокові або довічні вироки лише за те, що вони є членами бригади "Азов".

Дивіться також Китайський прапор на Місяці та спільна база з Росією: як КНР захоплює лідерство в космосі

Слід сказати, що щотижня в різних містах України відбуваються мирні акції на підтримку "Азову". Близькі, рідні полонених військових, а також небайдужі громадяни збираються на площах, аби прокричати: "Не мовчи – полон вбиває". Нещодавно кореспондентка 24 Каналу була на одній такій акції в центрі Києва.