Про це Байден заявив під час пресконференції 15 квітня. За словами очільника Білого дому, США не можуть дозволити іноземним державам порушувати їхній демократичний процес.
До теми Байден закликав Путіна знизити напруженість і згадав про російські війська на кордоні
Про що саме мовиться
Байден, зокрема, згадав свою передвиборчу кампанію. Тоді він наголошував: якщо стане президентом, реагуватиме на всі спроби вплинути на американські вибори.
"Вибори – річ священна в кожній країні. Мовиться передусім про прояв суверенітету та волю американського народу. Тому ми не можемо дозволити іноземним державам порушувати наш демократичний процес. І я заявив: якщо у буде втручання в наші вибори, я реагуватиму відповідним чином", – зауважив президент США.
Він додав, що вже під час його президенства Вашингтон все більше та більше дізнавався про дії у кіберпросторі та втручання. Також з'ясували, хто проводив ці хакерські дії.
За словами Байдена, під час першої розмови з Путіним в січні він заявив, що його адміністрація уважно розглядатиме дані, які вони мають. Для того, що, визначити роль Росії в цьому процесі та якою буде їхня відповідь.
Коли нещодавно ми знову поговорили з ним, я сказав йому, що ми невдовзі відреагуємо відповідним чином. Річ у тім, що ми дійшли висновку щодо втручання Кремля у наші вибори. З огляду на дії Росії проти наших інтересів я ухвалив кілька кроків. Мовиться, зокрема, про санкції,
– зазначив політик.
Він уточнив, що дав зрозуміти президенту Путіну: США могли би піти далі. Але вирішив цього не робити.
"Моє рішення – має бути пропорційна відповідь. США не є зацікавленими в ескалації конфлікту з Росією. Ми хотіли б, що у нас були стабільні та передбачувані взаємини. Але якщо Росія продовжить втручатися в нашу демократію, я готовий реагувати відповідним чином і далі. Як президент США я є зобов'язаним це робити", – підсумував Байден.
Актуально Байден виступає зі заявою щодо Росії: відео
Що цьому передувало
- 15 квітня Байден підписав нові санкції проти Росії. Обмеження запровадили проти 32 фізичних та юридичних осіб, а також 6 російських технологічних компаній. Крім того, з Вашингтону вислали 10 осіб російської дипломатичної місії.
- Того ж дня Байден заявив, що дії Росії становлять нетипову та надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США. Через це очільник Білого дому оголосив надзвичайну ситуацію в сфері нацбезпеки.
- Водночас у Білому домі заявили, що американська влада вживає заходів, "щоб покласти на Росію відповідальність за дії її уряду і спецслужб проти суверенітету та інтересів США".
Про які дії Росії мовиться
- Намагання підірвати вільні і демократичні вибори у США і країнах-партнерах.
- Кібератаки проти США і їхніх союзників.
- Підрив безпеки в країнах і регіонах, важливих для нацбезпеки США.
- Порушення принципів міжнародного права, зокрема поваги до територіальної цілісності держав.